|
|
 » مواضع » سایر
0.0 (0)
[1395/10/19]

نمایندگان مجلس مطرح کردند: سیاست مطلق آمریکا، تحدید فلسطینیان برای ورود به سرزمین مادری  

نمایندگان مجلس معتقدند اوباما سعی دارد در پایان عمر دولتش با آدرس غلطی که به واسطه حمایت تلویحی از فلسطینیان به مسلمانان می‌دهد وجهه خود را در افکار عمومی بین‌المللی تطهیر کند.

 

جان کری وزیر خارجه آمریکا اخیرا طرحی را آماده کرده که به موجب آن آوارگان فلسطینی حق بازگشت به سرزمین خود را نداشته و یهودیت اسرائیل به رسمیت شناخته می شود همچنین در قبال این آوارگی هیچ غرامتی به فلسطینیان پرداخت نشده و حقی از بیت المقدس ندارند.

از سوی دیگر این اقدام در حالی صورت می گیرد که ایالات متحده آمریکا در اقدامی دیگر از حق وتوی خود برای قطعنامه ضد شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی در شورای امنیت سازمان ملل استفاده نمی کند در حالی که اوباما طی زمان ریاست جمهوری خود کمک های مالی ویژه ای به این شهرک سازی ها کرده است.

نکته قابل تذکر این است که به هر حال ایالات متحده هرگز حامی واقعی حقوق ملت فلسطین نبوده و همواره سیاست های اعلامی‌اش متضاد با سیاست های اعمالی این کشور بوده است، ضمن اینکه آمریکا قصد دارد با فریب افکار عمومی رضایت بیش از یک میلیارد مسلمان سراسر جهان را جلب کرده و با اقدام نمادین خود ژست صلح طلبی بگیرد و البته واضح و مبرهن است عدم وتوی ممنوعیت شهرک سازی از سوی آمریکا قطعا به ضرر اسرائیل تمام نمی شود و آنها به این روند خود ادامه می دهند.

نمایندگان مجلس نیز در گفت و گوهایی که با خانه ملت داشتند بر این اعتقاد بودند که اوباما سعی دارد در پایان عمر دولت خود نظر بیش از یک میلیارد مسلمان را نسبت به سیاست های حمایتگرانه‌اش از صهیونیست ها تغییر دهد اما در کنار برخی حمایت های ظاهری، مثل قبل به دنبال تحدید فلسطینی هاست. متن گفت و گوها را در ادامه می خوانید:

امیرحسنخانی: عدم وتوی ممنوعیت شهرک‌سازی صهیونیست‌ها ازسوی آمریکا نظر یک میلیارد مسلمان را تغییر نمی‌دهد

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه در حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی شکی وجود ندارد، گفت: هیچ گاه روی برخورد مقطعی این کشور نمی توان اصل سیاست آنها را دید.

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس به دو سیاست متفاوت دولت اوباما در قبال فلسطین در اواخر عمر این دولت اشاره کرد و یادآور شد: آمریکا اخیرا طرحی ارائه داده که بر اساس آن دولت یهودی اسرائیل به رسمیت شناخته شده و فلسطینیان آواره حق بازگشت به سرزمین های خود را نداشته باشند.

وی افزود: از سوی دیگر آنها اخیرا در شورای امنیت طرح ضدصهیونیستی مبنی بر ممنوعیت شهرک سازی ها از سوی اسرائیل را وتو نکرده است که به نظر می رسد بیشتر ژست صلح طلبانه آمریکایی ها باشد.

امیرحسنخانی ادامه داد: اوباما تلاش دارد در اواخر دولت خود اینگونه وانمود کند که اگر از اسرائیل حمایت می کند فکر مردم مظلوم فلسطین نیز هست اما این ژست ها دیگر رنگی برای مسلمانان جهان ندارد.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اوباما قصد دارد در پایان دولت خود نظر بیش از یک میلیارد مسلمان را با عدم وتوی ممنوعیت شهرک سازی صهیونیستی ها نسبت به خود تغییر دهد، خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال احقاق حقوق فلسطینیان نیست و فلسطینی ها می دانند باید همچنان از سرزمین های خود و بیت المقدس دفاع کرده و آن را ترک نکنند.

کمالی پور: پوپولیسم آمریکایی در حمایت تلویحی از فلسطینیان/ قوانین علیه رژیم صهیونیستی ضمانت اجرایی ندارد

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه آمریکا در برخورد با کشورهای مسلمان و سایر کشورهای منطقه نگاه قلدرمآبانه و استکباری دارد، گفت: تصمیمات آمریکا در قبال فلسطین به دلیل خودبرتربینی آنهاست که خود را کدخدای جهان می دانند ضمن اینکه سیاست آمریکا  کاملا استعماری بوده و هرگز به سمتی نمی روند که اسرائیل منافع خود از دست بدهد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: آنجایی که نفع اسرائیل در میان باشد آمریکایی ها تمام قد حضور دارند و در مقابل جایی که لازم باشد به سمت جنبه پوپولیستی قضیه ورود می کنند تا افکار عمومی بین المللی تصور کنند ایالات متحده قصد حمایت از مظلوم دارد.

وی افزود: اخیرا آمریکا ممنوعیت شهرک سازی از سوی رژیم صهیونیستی را در شورای امنیت وتو نکرد که شاید در وهله اول عجیب به نظر برسد اما اگر به قسمتی دقت شود که هیچ قانونی برای برخورد با اسرائیل ضمانت اجرایی ندارد، می توانیم بپذیریم که با عدم وتو اتفاق خاصی نیفتاده است.

کمالی پور اظهار داشت: آمریکایی ها می دانند رژیم صهیونیستی در قضیه شهرک سازی نیازی به تبعیت از قوانین بین المللی نداشته و کار خود را می کنند لذا اگر واقعا نیاز به حمایت آمریکا بود، آنها این کار را انجام می دادند اما حال که سکوت آنها تأثیری در آینده اسرائیل ندارد تلاش می کنند از این موقعیت برای تطهیر خود در زمانی کوتاه استفاده کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر در آستانه اتمام دوره ریاست جمهوری اوباما قرار داریم لذا این نیز خود دلیل محکمی می تواند باشد که وی قصد داشته باشد به جهانیان بفهماند همواره به فکر فلسطینیان بوده است.

گودرزی: قضیه فلسطین به ویترینی برای ژست صلح طلبی آمریکا تبدیل شده است

مسعود گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص سیاست های متناقض آمریکا در قبال فلسطین گفت: دوگانگی در رفتار آمریکا به خصوص راجع به قضیه فلسطین طی سال ها و در حال حاضر بحران سوریه از دیرباز وجود داشته است.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: استراتژی پنهان آمریکایی ها این است که در اصل از منافع و مصالح خود در راستای استعمارگری در منطقه کوتاه نمی آیند اما از هر مسأله ای هم استفاده می کنند تا ویترین سیاست خارجی خود استفاده می کنند در حالی که سیاست های اعلامی آمریکایی ها با سیاست های اعمالی آنها تفاوت دارد.

وی افزود: سال های 1948 تا 1956 و بعد از آن نیز سال های 2001 و 2011 و بعد هم 2016 و 2017 از جمله بازه های زمانی بود که شاهد اوج سیاست های دوگانه آمریکایی ها بودیم به خصوص از سال 2001 که ادبیات مقاومت وارد حوزه های سیاسی شد، استراتژی آمریکایی ها نیز در این خصوص قوت گرفت لذا علی الظاهر کاری را در حوزه صلح انجام می دهند اما در واقع همواره نسبت به محور مقاومت تحدیداتی را اعمال می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در پایان دوران اوباما که متصل به دوران جدید ریاست جمهوری ترامپ است فضای متناقض آنها ادامه پیدا کرده و در نهایت استراتژی امریکا در حوزه خاورمیانه و نفت سیاست های واحدی است که صرفا شیوه دسترسی آنها متفاوت است.

نوروزی: حمایت ظاهری از فلسطینیان؛ آدرس غلط آمریکا به مسلمانان جهان

حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سیاست های دوگانه اوباما در پایان ریاست جمهوری خود در قبال فلسطین گفت: قطعا نباید عدم وتوی ممنوعیت ادامه شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در شورای امنیت از سوی آمریکا را تغییر رویکردی در سیاست های این کشور دانست.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: حمایت ظاهری از فلسطینیان صرفا یک آدرس غلط ازسوی آمریکا به مسلمانان جهان است در حالی که مسلمانان هزاران نفر کشته و مجروح و تخریب مکان های مقدس خود را که این سال ها در فلسطین داشته اند به فراموشی نمی سپارند و این برگه سیاهی است که از آمریکا به ثبت رسیده است.

وی افزود: از سوی دیگر دموکرات ها با شکست مفتضحانه ای از جمهوریخواهان خوردند هنوز در حالت کما به سر می برند که جریان این شکست چه بود و هر روز آن را به گردن یک جریان یا کشور می اندازند که در همین راستا شاهد اخراج 35 کاردار روسی از این کشور بودیم، روز دیگر طرحی می دهند که از اسرائیل حمایت می کند و دولت یهود را به رسمیت شناخته و اجازه ورود آوارگان فلسطینی را به سرزمین خود نمی دهد و از سوی دیگر  در شورای امنیت پشت اسرائیل را خالی کرده و از حق وتو استفاده نمی کنند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه شاهد تناقض شدیدی در سیاست های پایانی دولت اوباما هستیم، خاطرنشان کرد: آنها به هر طریقی به دنبال پوشش افتضاح جهانی خود هستند در حالی که حتی شکست آنها در برابر جمهوری خواهان به خاطر همین سیاست های دوگانه دموکرات ها بود./

یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵

http://www.icana.ir/Fa/News/318801

 

Parameter:223714!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)