|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در دیدار با دبیرکل سازمان ملل
[1398/01/18]

شاه اردن: جولان سرزمین سوری و اشغالی است  

در دیدار با دبیرکل سازمان ملل

شاه اردن: جولان سرزمین سوری و اشغالی است

۱۳۹۸/۱/۱۷

دبیرکل سازمان ملل متحد که به اردن سفر کرده با شاه این کشور دیدار و درباره تحولات منطقه‌‌ای و تلاش‌های مربوط به تحقق صلح در منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل امروز شنبه در حاشیه برگزاری همایش اقتصاد جهانی خاورمیانه و شمال آفریقا (داووس) که در منطقه بحر‌المیت اردن در حال برگزاری است، با «عبدالله دوم» شاه اردن دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور «حسین بن عبدالله» ولی‌عهد اردن برگزار شد، «تحولات منطقه و تلاش‌های مربوط به تحقق صلح و ثبات در منطقه» بررسی شد.

شاه اردن «ضرورت تشدید تلاش‌های بین‌المللی برای پایان دادن به منازعه فلسطینی-اسرائیلی بر اساس راه‌حل دو دولت و تشکیل دولت مستقل فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی» را مورد تأکید قرار داد.

طبق گزارش وبگاه «عمون» اردن، عبدالله دوم همچنین گفت که «توقف تجاوزات اسرائیل در قدس و مسجدالأقصی ضروری است».

وی در خصوص تحولات سوریه نیز بر ضرورت پیدا کردن راه‌حل سیاسی بحران این کشور به گونه‌ای که تمامیت ارضی و وحدت ملت آن حفظ شود، تأکید کرد.

شاه اردن تصریح کرد که مطابق با تمامی قطعنامه‌های بین‌المللی، جولان سرزمینی سوری و اشغالی است.

در این دیدار پاره‌ای از بحران‌های منطقه و تلاش‌های مربوط به مبارزه با تروریسم بررسی شد و دبیر کل سازمان ملل مواضع اردن در خصوص میزبانی آوارگان سوری را ستود.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:396423!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)