|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/12/22]

شاه اردن: راه ثبات منطقه، تشکیل دولت مستقل فلسطینی است  

شاه اردن: راه ثبات منطقه، تشکیل دولت مستقل فلسطینی است

چهارشنبه 22 اسفند 1397

تهران - ایرنا - «عبدالله دوم» شاه اردن سه شنبه شب گفت: امنیت و ثبات در منطقه بدون دستیابی به صلح عادلانه و جامع که ضامن تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف باشد، امکان پذیر نخواهد بود.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، «عبدالله دوم» این سخنان را در دیدار با هیاتی از اعضای کنگره آمریکا در امان گفته است.
شاه اردن تصریح کرد: پایان نزاع فلسطین با اسرائیل، هیچ جایگزینی جز تشکیل دو کشور مستقل ندارد.
براساس بیانیه منتشر شده از دربار پادشاه اردن، عبدالله دوم بر اهمیت حفظ شرایط موجود در حرم ابراهیمی تاکید کرده و نسبت به افزایش اقدامات تنش آفرین رژیم صهیونیستی در قدس و عواقب آن برای تحقق صلح هشدار داده است.
اظهارات عبدالله دوم ساعاتی پس از آن صورت می گیرد که پلیس رژیم اشغالگر قدس سه شنبه درهای ورودی مسجد الاقصی و صحن را بست و نمازگزاران را از این مکان مقدس بیرون راند.
سرزمین های اشغالی از هفته گذشته و به دنبال از سرگیری تجاوزات رژیم صهیونیستی و بمباران مناطق مختلف غزه توسط جنگنده های این رژیم بحرانی است.
یک جوان 23 ساله فلسطینی سه شنبه شب از استان سلفیت در شمال کرانه باختری رود اردن هدف شلیک مستقیم ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفت و به شهادت رسید.
براساس گزارش سالانه یک مرکز پژوهشی فلسطینی، در سال 2018 میلادی، تل آویو 312 فلسطینی را شهید و حدود 31 هزار و 500 تن دیگر را زخمی کرده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:394561!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)