|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/07/23]

شاه اردن: کشور فلسطین به پایتختی قدس تشکیل شود  

شاه اردن: کشور فلسطین به پایتختی قدس تشکیل شود

یکشنبه 22 مهر 1397

تهران-ایرنا- «عبدالله دوم» شاه اردن بار دیگر بر موضع این کشور در خصوص رفع ظلم از فلسطینی ها و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس تاکید کرد.

به گزارش روزنامه 'القدس العربی'، شاه اردن درسخنانی در مراسم افتتاح دور سوم مجلس ملی این کشور گفت: موضع ما در قبال مسالهفلسطین ثابت است و هرگز تغییر نمی ‌کند، پیام ما به تمام جهانیان تأکید بر رفع ظلم از ملت برادر فلسطین و تشکیل کشور مستقل در مرزهای اشغالی 1967 به پایتختی قدس شرقی است.
مکانیزم برقراری روند سازش بین فلسطین و رژیم صهیونیستی در حال حاضر و پس از قطع ارتباط فلسطینی ها با دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهوری آمریکا در اعتراض به اقدامش در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، متوقف شده است. 
ترامپ پس از این اقدام، ‌دستور داد سفارت آمریکا از تل آویو به قدس منتقل شود.
مردم فلسطین، قدس شرقی را به عنوان پایتخت دولت مستقل خود می ‌خواهند و می گویند که این شهر فقط باید به عنوان بخش کوچکی از توافق صلح بزرگ تعیین شود.
شاه اردن بار دیگر با تاکید بر پایبندی کشورش به مبارزه با تروریسم و افراط ‌گرائی گفت: اردن به نقش پیشتاز خود در مبارزه با تروریسم و افراط‌ گرائی پایبند است. 
اردن در حملات هوائی ائتلاف بین‌ المللی به رهبری آمریکا علیه مواضع داعش در سوریه و عراق مشارکت داشت. 
عبدالله دوم پیشتر نیز در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد راه حل موسوم به دو کشور را تنها راه پایان دادن به درگیری بین فلسطینیان و اسرائیلی ها دانست.
وی افزود: همه قطعنامه های مجمع عمومی و شورای امنیت سازمان ملل بر حق ملت فلسطین همچون بقیه ملت ها در داشتن آینده همراه با صلح و کرامت اذعان دارد و این مساله جوهره راه حل دو کشور است.
ملک عبدالله از کشورهای جهان خواست تا فرایند موسوم به صلح را به مسیر صحیح آن بازگردانند.
این در حالی است که دولت ترامپ در 19 شهریور سال جاری در ادامه بحران آفرینی خود برای فلسطینی ها، اعلام کرد، کمک سالانه 360 میلیون دلاری به آنروا را متوقف می کند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:356819!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)