|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
نایب رئیس پارلمان چین در دومین کنفرانس مبارزه با تروریسم مطرح کرد؛
[1397/09/17]

شبکه‌های مشترک ضد تروریستی راهکاری برای مبارزه با تروریسم/ جوانان در خطر جذب از سوی گروه‌های تروریستی  

نایب رئیس پارلمان چین در دومین کنفرانس مبارزه با تروریسم مطرح کرد؛

شبکه‌های مشترک ضد تروریستی راهکاری برای مبارزه با تروریسم/ جوانان در خطر جذب از سوی گروه‌های تروریستی

شنبه 17 آذر 1397

نایب رئیس پارلمان چین با بیان اینکه هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی با تروریسم مبارزه کند، گفت: لازم است محل منابع مالی و تعیین سیاست‌های تروریست‌ها را رصد کرده و شبکه‌های ضد تروریستی ایجاد کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، چن زو نایب رئیس پارلمان چین صبح امروز (شنبه، 17 آذر ماه) در دومین کنفرانس رؤسای مجالس 6 کشور آسیایی پیرامون چالش‌های تروریسم و ارتباطات درون منطقه‌ای ضمن تشکر از میزبانی و برگزاری این اجلاس از سوی جمهوری اسلامی گفت: ماه گذشته کنسولگری کراچی در پاکستان و روز گذشته منطقه‌ای در چابهار ایران با حمله تروریستی روبه‌رو شد لذا خطر تروریسم فراگیر شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ما 6 کشور قربانی تروریسم شده و بر مبارزه با آن تأکید داریم، گفت: هیچ کشوری به تنهایی نمی تواند با تروریسم مقابله کند لذا در این جلسات سیاست‌های خود را متناسب با تحرکات تروریستی تعیین می‌کنیم.

چن زو در ادامه با تأکید بر اینکه همکاری‌ها در حوزه تروریسم را باید به صورت مستمر پیگیری کنیم، اظهار داشت: در این مسیر لازم است از مکانیزم‌ها و راهکارهایی استفاده کرده که همکاری‌های مردمی و دینی را افزایش داده و سیاست صحیحی برای مبارزه با تروریسم اتخاذ شود.

نایب رئیس پارلمان چین در ادامه با بیان اینکه قوانین و فعالیت‌های میان کشورهای قربانی تروریسم باید یکسان شود، عنوان کرد: باید از گسترش سازمان‌های تروریستی جلوگیری کرده و محل منابع مالی و تعیین سیاست‌های آنها را رصد کنیم؛ همچنین باید شبکه‌های مشترک ضد تروریستی ایجاد کرده و آنها را گسترش دهیم.

وی ادامه داد: همچنین لازم است از جذب جوانان در گروه‌های تروریستی به خاطر اشتغال و درآمدزایی جلوگیری کرده و راهکارهای قانونی در پارلمان‌ها اندیشیده شود.

چن زو ادامه داد: توسعه اقتصادی کشورها نیز مهم است از این رو طرح یک جاده، یک کمربند که به جاده ابریشم معروف است و از سوی چین پیشنهاد داده شده باید پیگیری شود.

نایب رئیس پارلمان چین در پایان با تأکید بر افزایش همکاری‌های دو جانبه میان مجالس 6 کشور خاطر نشان کرد: ضروری است شبکه‌های ارتباطی اقتصادی میان این کشورها ایجاد شده و همکاری‌ها در حوزه‌های صنعتی، عمرانی، راهسازی و بانکی افزایش یابد.

 

خبرگزاری خانه ملت

Parameter:366768!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)