|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/09/03]

شروط اصلی تل‌آویو برای امضای توافق آتش‌بس غزه  

شروط اصلی تل‌آویو برای امضای توافق آتش‌بس غزه

شنبه 03 آذر 1397

کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارشی از دو شرط اساسی این رژیم برای توافق آتش‌بس با غزه ارائه داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع مصری گزارش داد تل‌آویو دو شرط اساسی برای نهایی شدن توافق آتش‌بس با حماس در غزه دارد.

بر اساس این گزارش، دو شرط مذکور، ایجاد منطقه حائل در مرز غزه (با فلسطین اشغالی) و توقف ساخت‌ تونل‌ در نزدیکی شهرک‌های صهیونیستی مجاور غزه است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی در ادامه اعلام کرد حماس در دور اول مذاکرات در قاهره، این دو شرط را رد کرده و مقامات سازمان اطلاعات مصر در دور فعلی مذاکرات نیز درباره شروط مذکور با اعضای حماس صحبت خواهند کرد.

بنا به این گزارش، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر به نهایی شدن توافق آتش‌بس میان حماس و رژیم صهیونیستی اصرار دارد.

چهارشنبه هفته گذشته هیأتی از حماس به ریاست «صالح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی حماس وارد قاهره شد که از دیگر اعضای آن «موسی ابومرزوق، خلیل الحیه، روحی المشتهی» بودند.

این سفر که به درخواست رسمی سازمان اطلاعات مصر انجام می‌شود، در راستای تکمیل مذاکراتی است که حماس با نظارت مصر وارد آن شده و از جمله مباحت مطرح شده در آن، آتش‌بس با رژیم صهیونیستی، آشتی ملی و روابط حماس با مصر است.

ماه اکتبر و اوایل نوامبر شاهد سفرهای فشرده مقامات مصری به نوار غزه، کرانه باختری و فلسطین اشغالی در همین راستا بود.

فتح هم دیروز (جمعه) اعلام کرد هیأتی از جنبش یکشنبه (فردا) به مصر می‌رود تا مشورت‌هایی با طرف مصری داشته باشد. اعضای این هیأت را «عزام الاحمد» عضو دو کمیته مرکزی و اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف»، «حسین الشیخ» عضو کمیته مرکزی و «ماجد فرج» رئیس سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان تشکیل می‌دهند.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:362013!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)