|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در دیدار با دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین
[1397/10/09]

شمخانی: گروه‌های مقاومت و ملت‌های بیدار منطقه مانع از تحقق " معامله قرن" خواهند شد  

در دیدار با دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین

شمخانی: گروه‌های مقاومت و ملت‌های بیدار منطقه مانع از تحقق " معامله قرن" خواهند شد

یکشنبه 09 دی 1397

زیاد النَخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز یک‌شنبه با علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، دریابان شمخانی در این دیدار بر حمایت مستمر ازآرمان مقاومت فلسطین به عنوان یکی از اصول بنیادین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران  تاکید کرد و اظهار داشت:  از بدو شکل‌گیری جمهوری اسلامی ایران  همواره در کنار مردم مقاوم و مظلوم فلسطین بوده‌ایم و این مسیر بر گرفته از اعتقادات دینی و باورهای انسانی تا پیروزی کامل جریان مقاومت ادامه خواهد داشت.
شمخانی با اشاره به حمایت آشکار و پنهان برخی کشورهای عربی از طرح استعماری آمریکا تحت عنوان «معامله قرن» افزود: اجرای این طرح  ضربه‌ای بزرگ  بر پیکره فلسطین بوده و گروه‌های مقاومت و ملت‌های بیدار منطقه مانع از تحقق این نیت شوم خواهند شد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد؛ متاسفانه جنایات بسیار بزرگی که علیه مردم فلسطین در جریان است با تبلیغات گسترده رسانه‌های صهیونیستی تحت‌الشعاع وحشی‌گری گروه‌های تکفیری قرار گرفته که این ظلمی مضاعف بر آرمان فلسطین است.
نماینده مقام معظم رهبری در این دیدار راهپیمایی‌های بازگشت را نقطه عطفی در تداوم حرکتهای مردمی  جریان مقاومت دانست و افزود: مردم فلسطین حاضر به دست کشیدن از وطن و سرزمین خود نیستند  و امروز طرفداران منطق دموکراسی در آزمون حمایت از این خواست عمومی در برابر اشغالگران قرار دارند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به موفقیتهای مستمر جریانهای اصیل مردمی در مبارزه با گروه‌های تروریستی مورد حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان در کشورهای عراق، سوریه و یمن افزود: امروز جریان مقاومت بیش از هر زمان دیگری موفقیت خود در برابر نظام سلطه را به رخ می‌کشد و بدون شک این روند  تحقق آرمان مردم فلسطین را تسریع خواهد کرد.
در این دیدار زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از حامیان واقعی آرمان فلسطین است، گزارشی از برگزاری انتخابات جنبش جهاد اسلامی ارایه کرد.
وی با بیان اینکه مقاومت در مقایسه با گذشته از ظرفیت و توانمندی بالایی در برابر متجاوزین برخوردار شده است، افزود: حاصل این توانمندی‌ها در راهپیمایی‌های بازگشت و شکست تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی جلوه‌گر شد که اعلام انتخابات زودهنگام در سرزمین‌های اشغالی از ثمرات آن است.
مقام فلسطینی همچنین ضمن اشاره به تلاش‌هایی که از سوی برخی از کشورهای عربی و غربی برای شکستن مقاومت صورت می‌گیرد، گفت؛ مردم فلسطین مصمم تر از گذشته تا پیروزی کامل به راه پرافتخار خود ادامه خواهند داد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:379720!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)