|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/21]

شهادت فرمانده ارشد مقاومت در نوار غزه/ جهاد اسلامی تل‌آویو را هدف حمله قرار داد + فیلم  

در پی عملیات ترور رژیم صهیونیستی علیه یکی از رهبران مقاومت، رزمندگان فلسطینی مناطق مختلف فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو را هدف حمله موشکی قرار دادند.

شهادت فرمانده ارشد مقاومت در نوار غزه/ جهاد اسلامی تل‌آویو را هدف حمله قرار داد + فیلم

تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸

در پی عملیات ترور رژیم صهیونیستی علیه یکی از رهبران مقاومت، رزمندگان فلسطینی مناطق مختلف فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو را هدف حمله موشکی قرار دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود از شلیک چند موشک از نوار غزه به سوی سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

شبکه تلویزیونی المنار نیز از بازگشایی پناهگاه‌ها در سدیروت و عسقلان و شهرک اطراف نوار غزه بعد از عملیات ترور ابو العطا از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی فلسطین خبر داد.

پیش از این شبکه الجزیره از وقوع انفجار در منزل یکی از رهبران مقاومت اسلامی در محله الشجاعیه در شرق غزه خبر داد.

این شبکه همچنین  از پرواز گسترده هواپیما‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی بعد از وقوع انفجار در منزل یکی از رهبران مقاومت در شرق غزه خبر داد.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد در پی بمباران محله الشجاعیه در شرق غزه یک نفر شهید شد و ۳ نفر زخمی شدند.

شبکه تلویزیونی المیادین نیز گزارش داد سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین از شهادت یکی از فرماندهانش با نام بهاء سلیم ابوالعطا خبر داد.

ارتش رژیم صهیونیستی مسئولیت حمله به فرمانده جنبش جهاد اسلامی را برعهده گرفت.

ارتش اشغالگر صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در عملیات مشترک ارتش و امنیت عمومی اسرائیل، ساختمانی را که در آن یکی از فرماندهان جهاد اسلامی با نام بهاء ابوالعطا حضور داشته هدف قرار داده است.»

Play Video

حمله نیروهای مقاومت به فلسطین اشغالی

همزمان با عملیات ترور این فرمانده مقاومت در نوار غزه، در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به خانه یکی از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی در حومه دمشق، فرزند او به شهات رسید. (بیشتر بخوانید)

آخرین خبرها از تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه و پاسخ نیروهای مقاومت به آن را در زیر مشاهده کنید: 

آغاز دوباره حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه

خبرنگار شبکه کان رژیم صهیونیستی از آغاز حملات هوایی این رژیم علیه مبارزان فلسطینی در غزه خبر داد.

بنا بر اعلام رسانه‌ها، دو فلسطینی عضو گردان‌های قدس جنبش جهاد اسلامی فلسطین در شمال نوار غزه در حمله رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

وحشت از انتقام نیرو‌های مقاومت در سرزمین‌های اشغالی 

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند ۱۵ صهیونیست شهرک‌نشین بر اثر ازدحام ناشی از ورود به پناهگاه‌ها و ۱۳ شهرک‌نشین دیگر بر اثر شوک ناشی از حملات مصدوم شده‌اند.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی در پیامی به شهروندان فلسطین اشغالی از آن‌ها خواست تماس‌ها با کد ۰۹۹، ۰۵۹ و ۰۰۰ را پاسخ ندهند.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد حماس عملیات جدیدی را با هدف پیدا کردن افراد از طریق ردیاب مکانی موبایل آن‌ها آغاز کرده تا از این طریق حملات راکتی را به سمت مناطق پرجمعیت به انجام رساند.

تصمیم ترور ابوالعطا، پس از حمله به محل سخنرانی نتانیاهو

 برخی رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند تصمیم ترور ابوالعطا پس از هدف قرار گرفتن منطقه اشدود در مراسم سخنرانی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، پیش از برگزاری انتخابات اتخاذ شد.

ادعای رهگیری ۲۰ فروند موشک فلسطینی از سوی گنبد آهنین

بر اساس ادعاهای برخی رسانه‌ها، گنبد آهنین (سامانه ضد موشکی ارتش صهیونیستی) ۲۰ فروند موشک فلسطینی را که از صبح امروز به سمت فلسطین اشغالی شلیک شده، رهگیری کرده است.

تصمیم مشترک گردان‌های مقاومت برای پاسخ به رژیم صهیونیستی

کمیته‌های مقاومت فلسطین تأکید کرد گردان‌های مقاومت در نوار غزه تصمیم مشترکی در زمینه پاسخ دادن به جنایت‌های رژیم اشغالگر اتخاذ کرده‌اند.

دستور نتانیاهو به وزرایش برای سکوت درباره درگیری در نوار غزه

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، از وزیران کابینه خود خواست از هرگونه سخن و اظهارنظری درباره درگیری با نوار غزه خودداری کنند.

از سوی دیگر، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند چهار صهیونیست شهرک‌نشین بر اثر اصابت یک موشک در نزدیکی شهرک «غان یفنی» زخمی شدند.

برگزاری مراسم تشییع شهید ابوالعطا 

مراسم تشییع پیکر شهید ابوالعطا از فرماندهان شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در مرکز شهر غزه آغاز شد. (بیشتر بخوانید)

شلیک بیش از ۵۰ فروند موشک از غزه به فلسطین اشغالی

شبکه صهیونیستی «کان» اذعان کرد: تاکنون بیش از ۵۰ فروند موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شده است.

نیروگاه اتمی دیمونا در تیررس حملات موشکی مقاومت

ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد نیروگاه اتمی دیمونا و سراسر منطقه جنوب و مرکز فلسطین اشغالی در تیررس حملات موشکی مقاومت فلسطین قرار دارد.

یک منزل مسکونی در سدیروت هدف اصابت موشک‌های مقاومت فلسطین قرار گرفت و خساراتی به آن وارد شد.

شهردار عسقلان از حمله موشکی جان به در برد

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از شلیک تعداد زیادی موشک به غوش دان و تل‌آویو خبر دادند و افزودند شهردار عسقلان از حمله موشکی به این شهر جان به در برد.

گردان‌های ناصر صلاح الدین، شاخه نظامی کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین، هم اعلام کرد با شلیک موشک عطایا به تل‌آویو به عملیات ترور ابو العطا از فرماندهان شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین پاسخ داد.

حمله موشکی شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین به تل‌آویو 

گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد تعدادی موشک‌های بزرگ به شهر تل‌آویو شلیک کرده است.

گردان‌های قدس همچنین دقایقی قبل، شهر حیفا در فلسطین اشغالی را نیز هدف حمله موشکی خود قرار داد. 

سرایا القدس: پاسخ به ترور «ابوالعطا» هیچ محدودیتی نخواهد داشت

شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای نظامی اعلام رد که پاسخ به ترور «بهاء سلیم ابوالعطا»، یکی از فرماندهان سرایا القدس، به همراه همسرش در منزلشان در منطقه شجاعیه در شرق نوار غزه، جنایتی است که در پاسخ به آن هیچ حد و مرزی نخواهیم داشت و مقابله به مثل خواهیم کرد تا دشمن متجاوز نتیجه تجاوزگری خود را بپذیرد و بداند که هر ظلمی کند به خودش باز می‌گردد.

حماس: ترور فرمانده سرایا القدس بدون پاسخ نخواهد ماند

جنبش حماس نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که ترور فرمانده سرایا القدس بدون پاسخ نخواهد ماند و اشغالگران صهیونیست تمامی تبعات مرتبط با این جنایت را متحمل خواهند شد.

حماس در این بیانیه تاکید کرد: مسیر جهاد و مقاومت همچنان ادامه دارد و رو به فزونی گرفتن است.

تعطیلی کلاس‌های درس در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند کلاس‌های درس در شهرک‌های صهیونیست‌نشین در اطراف نوار غزه و غوش دان و اطراف آن امروز سه شنبه تعطیل خواهد بود.

در همین حال، رژیم صهیونیستی گذرگاه تجاری کرم ابو سالم را در جنوب نوار غزه تا اطلاع ثانوی بست.

تشکیل جلسه کابینه رژیم صهیونیستی 

در پی این تحولات، کابینه این رژیم برای بررسی تنش‌ها در نوار غزه تا ساعات آینده تشکیل جلسه می‌دهد.

فعال شدن سامانه گنبد آهنین  در پی تحولات اخیر

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از به صدا در آمدن مجدد آژیر‌های خطر در شهرک‌های اطراف نوار غزه و فعال شدن سامانه گنبد آهنین خبر داد.

شهرک‌نشینان اطراف غزه محل سکونت خود را ترک کردند

روزنامه هاآرتص نوشت شهرک نشینیان ساکن شهرک‌های نوار مرزی اطراف نوار غزه منتظر افزایش تنش نشدند و پس از شنیدن صدای اولین آژیر خطر فورا مناطق خود را ترک کردند و به مناطق شمالی رفتند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین از به صدا در آمدن آژیر خطر در شهرک صهیونیست نشین اشدود خبر دادند.

نتانیاهو: برای دفاع از خود هر کاری لازم باشد انجام می‌دهیم

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای توجیه حمله تروریستی این رژیم علیه فرمانده ارشد جهاد اسلامی ادعا کرد: اسرائیل علاقه‌ای به افزایش تنش‌ها با غزه ندارد، اما برای دفاع از خود هر کاری لازم باشد، انجام می‌دهیم.

وی گفت: این فرمانده فلسطینی مانند یک بمب ساعتی بود.

نتانیاهو ادامه داد: ترور «ابو العطا» ۱۰ روز پیش در کابینه به اتفاق آراء مورد تصویب قرار گرفته بود و به محض آنکه زمان مناسبی پیدا کردیم عملیات علیه وی انجام شد.

گردان‌های مقاومت فلسطین: آماده‌ایم پاسخ دردناکی به جنایت‌های صهیونیست‌ها بدهیم

 گردان‌های مقاومت فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند جنایت‌های اسرائیل در از بین بردن اراده نیرو‌های مقاومت و از بین بردن پایداری و ایستادگی ملت فلسطین موفق نخواهد بود.

در این بیانیه همچنین آمده است: بار دیگر رژیم اشغالگر اسرائیلی به سیاست ترور روی آورده است از این رو این رژیم مسئولیت کامل پیامد‌های این سیاست را باید بر عهده گیرد.

گردان‌های مقاومت فلسطین در این بیانیه همچنین تاکید کردند: گردان‌های مقاومت می‌توانند محاسبات دشمن صهیونیست را بر هم بریزند و قواعد جدید درگیری بر دشمن تحمیل کنند.

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی: ممکن است به مرحله ترور‌ها منتقل شویم

آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ما برای افزایش تنش در عرصه هوایی، دریایی و زمینی آمادگی داریم، اما نمی‌خواهیم تنش افزایش یابد.

او مدعی شد: اگر مجبور شویم به مرحله ترورها منتقل خواهیم شد.

تعطیلی حرکت قطارها و مراکز عمومی در فلسطین اشغالی 

حرکت قطار‌ها در فلسطین اشغالی متوقف شده است، مدارس تعطیل شده و مراکز عمومی مختلف در برخی از مناطق فلسطین اشغالی بسته شده است.

در حال تکمیل ...

 

باشگاه خبرنگاران جوان

حمله نیروهای مقاومت به فلسطین اشغالی
Parameter:437891!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)