|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/09/28]

شهادت 54 کودک فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی از آغاز سال جاری  

شهادت 54 کودک فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی از آغاز سال جاری

چهارشنبه 28 آذر 1397

مرکز مطالعات و مستندسازی عبدالله حورانی وابسته به سازمان آزادی بخش فلسطین اعلام کرد که از آغاز سال جاری تاکنون، 54 کودک فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیده اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این مرکز در گزارشی تاکید کرد که از این تعداد، 44 کودک در جریان تظاهرات بزرگ بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست شهید شده اند و پیکر 3 نفر از آنان همچنان نزد رژیم صهیونیستی توقیف است.

مرکز مذکور اشاره کرد که این کودکان کوچکترین خطری برای نظامیان اسرائیلی نداشتند و اشغالگران به عمد و به قصد قتل آن ها را هدف تیراندازی قرار داده اند.

در همین راستا، مرکز عبدالله حورانی بیان کرد که از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 900 کودک فلسطینی در کرانه باختری و قدس اشغالی به بازداشت نظامیان اسرائیلی درآمده اند که 230 نفر از آنان هنوز هم در اسارت هستند و آزاد نشده اند.

این مرکز اشاره کرد که رژیم صهیونیستی احکامی سخت را در حق کودکان اسیر فلسطینی صادر می کند که با معاهده حقوق کودک و معاهده مبارزه با شکنجه مغایرت دارد.

مرکز حقوقی مذکور تاکید کرد که کودکان فلسطینی از لحظه بازداشت تا بازجویی و انتقال به زندان به شیوه های مختلف مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و بعضا جریمه های مالی سنگینی هم بر آن ها تحمیل می شود.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:378063!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)