|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/01]

شهرک سازی صهیونیست ها در جولان اشغالی سوریه  

شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در جولان اشغالی سوریه 

 شنبه 1 تیر 1398 

یک منبع امنیتی سوری اعلام کرد که صهیونیست‌ها در حال اجرای پروژه‌های شهرک‌سازی در جولان اشغالی هستند که توسط عناصر تروریستی وابسته به آنان صورت می‌گیرد.

یک منبع امنیتی سوری از پروژه‌های شهرک‌سازی جدید رژیم صهیونیستی در منطقه حائل واقع در نوار مرزی جولان اشغالی سوریه خبر داد.

این منبع تأکید کرد که صهیونیست‌ها این پروژه‌ها را «با همکاری شماری از مزدورانی اجرایی می‌کند که در گروههای تروریستی [علیه ارتش سوریه] می‌جنگیدند و همچنان ارتباطات گسترده‌ای با ارتش اسرائیل در جولان دارند».

وی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که این مزدوران با توجه به اقامت در اردوگاه «الشحار»، تماس مستقیمی با مسئولان صهیونیست دارند. ارتش صهیونیستی این اردوگاه را به عنوان پوششی برای تروریستها در کرانه غربی خط حائل بین ارتشهای سوریه و رژیم صهیونیستی احداث کرده بود.

منبع مذکور تصریح کرد که «دشمن صهیونیستی همچنان به تجاوزات خود در جولان ادامه می‌دهد. آخرین تجاوز در قنیطره این است که اشغالگر اسرائیلی گودالی در منطقه حائل حفر کرده که گرداگرد آن سیم‌خاردار کشیده شده است».

به گفته این منبع، مسئولان صهیونیست با ساخت خانه‌ توسط مزدورانِ مقیم در اردوگاه الشحار موافقت کرده‌اند تا مجموعه این منازل به منزله دیواری باشد که کرانه‌های آزاد شده و اشغالی جولان را از یک دیگر جدا کنند.

وی با بیان اینکه این منازل می‌تواند به عنوان تونلهای مخفی باشد که به دیدبانی‌های رژیم صهیونیستی در جولان برسد، اعلام کرد که صهیونیستها از آغاز جنگ علیه سوریه در تلاشند که از مزدوران حاضر در منطقه حائل نهایت استفاده را ببرند.

تلاش صهیونیستها برای تصاحب اراضی ساکنان جولان

«خالد اباظه» رئیس حزب بعث، شاخه قنیطره نیز تأکید کرد که رژیم صهیونیستی به ساکنان جولان اعمال فشار می‌کند تا آنان را مجبور کند که املاک و اراضی زراعی خود را در لیست این رژیم ثبت کنند.

اباظه به اسپوتنیک گفت که رژیم صهیونیستی از طریق نهاد موسوم به «اداره املاک اسرائیل»، ساکنان جولان را تهدید کرده است که چنان اراضی خود را در این لیست ثبت نکنند، املاک آنان در زمره افرادی خواهد بود که در جولان حضور ندارند و غائب به شمار می‌روند.

پروژه دوم صهیونیستها به گفته این مسئول سوری، توربین‌های بادی است که صهیونیستها در اراضی ساکنان جولان احداث کرده‌اند که نوعی اشغالگری اقتصادی است.

شهروندان سوری حاضر در جولان اشغالی سه‌شنبه گذشته علیه شهرک‌سازیهای صهیونیستها و احداث شهرکی به نام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در این منطقه از سوریه اعتصاب عمومی کردند.

این شهروندان تأکید کردند که پروژه‌های مذکور مبنی بر اقدامات باطل و مخالف با حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل است و این واقعیت تاریخی درباره جولان را تغییر نخواهد داد که جولان یک بخش از خاک سوریه است.

 

العالم

Parameter:416770!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)