|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/11/20]

شکایت قطر از بحرین به شورای امنیت  

شکایت قطر از بحرین به شورای امنیت

۱۳۹۷/۱۱/۲۰

نماینده قطر در سازمان ملل شکوائیه‌ای علیه بحرین به شورای امنیت به دلیل نقض حریم هوایی کشورش، ارائه کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نماینده دائم قطر در سازمان ملل در نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، از بحرین به دلیل نقض حریم هوایی قطر شکایت کرد.

«علیاء أحمد بن سیف آل ثانی» در نامه خود آورده است که یک فروند هواپیمای متعلق به نیروی هوایی بحرین در تاریخ ۲۷ دسامبر ۲۰۱۸ بدون کسب اجازه از مسئولان قطری وارد حریم هوایی این کشور شده است.

نماینده قطر در سازمان ملل در نامه خود خواستار اتخاذ اقدامات لازم سازمان ملل برای پایان دادن به تجاوز هدفمند بحرین و حفظ صلح و امنیت جهانی بر اساس منشور سازمان ملل شد.

به نوشته روزنامه قطری «الشرق»، در این نامه به استمرار اقدام بحرین در نقض حریم هوایی قطر اشاره شده و آمده است که این اقدامات بحرین نقض آشکار قانون بین‌المللی و استمرار تلاش‌ها برای ایجاد تنش در منطقه است.

چهار کشور عربی (عربستان، امارات، بحرین و مصر) از خرداد ماه سال ۱۳۹۶ روابط دیپلماتیک خود با قطر را به بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع کرده و تمامی گذرگاه‌های زمینی، هوایی و دریایی را به روی این کشور بسته‌اند.

این چهار کشور ازسرگیری روابط خود با دوحه را به پذیرش خواسته‌های ۱۳‌گانه خود از سوی قطر مشروط کرده‌اند که از جمله این خواسته‌ها نیز کاهش سطح روابط دوحه با ایران، توقف حمایت از اخوان‌المسلمین و حماس و تعطیلی شبکه الجزیره است.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:387585!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)