|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/10/04]

"شکست استراتژیک تل‌آویو در جنگ سوریه و تاسف از عدم براندازی اسد"  

یک تحلیلگر اسرائیلی اعلام کرد تل‌آویو دچار شکست استراتژیکی در جنگ سوریه شده است و از اینکه نتوانسته بشار اسد را سرنگون کند تأسف می‌خورد.

"شکست استراتژیک تل‌آویو در جنگ سوریه و تاسف از عدم براندازی اسد"

چهارشنبه 04 دی 1398

یک تحلیلگر اسرائیلی اعلام کرد تل‌آویو دچار شکست استراتژیکی در جنگ سوریه شده است و از اینکه نتوانسته بشار اسد را سرنگون کند تأسف می‌خورد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رأی‌ الیوم، ایهود یعاری، تحلیلگر امور عربی در شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای نوشت: برای چندمین بار است که می‌گویم اسرائیل دچار شکست استراتژیک در جنگ داخلی سوریه شده است. احتیاط مفرط بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و رهبری ستاد ارتش مانع سرنگونی بشار اسد در دوره‌های قبل شد.

وی افزود: سرنگون کردن بشار اسد ممکن بود حتی بدون اینکه ارتش اسرائیل به دمشق اعزام شود. بسیاری از اعضای ستاد ارتش امروز تأسف می‌خورند چراکه آن‌ها شیطانی را که می‌شناسیم بر شیطانی که او را نمی‌شناسیم و بر دمشق حکومت می‌کند، ترجیح دادند. نتانیاهو باید زمانی را برای فکر کردن به این اشتباه سرنوشت‌ساز خود بگذارد.

این تحلیلگر نوشت: حملات نظامی اسرائیل به اهدافی در سوریه که گفته می‌شود متعلق به ایران است مانع این نشده که ایران در آنجا موضع‌گیری نظامی کند. اسرائیل باید هشدار علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر انقلاب اسلامی ایران در امور بین‌الملل را که گفته بود اسرائیل از اقداماتش پشیمان خواهد شد، جدی بگیرد.

وی گفته است: ایران می‌تواند حملات جدی‌تری را به اسرائیل از سوریه و عراق انجام دهد. هیچ کسی به طور قطع نمی‌داند سامانه دفاع هوایی اسرائیل می‌تواند با این موشک‌ها و پهپادها مقابله کند یا خیر. اسرائیل تنها گزینه‌ای که در اختیار دارد ادامه و تشدید عملیات علیه هم‌پیمانان ارتش سوریه است.

این تحلیلگر گفت اسرائیل برای قانع کردن اسد به اینکه نیازی به راضی کردن ایرانی‌ها ندارد و ایرانی‌ها نقش بزرگی در این کشور ندارند، تلاش کرد.

وی به تحولات ادلب اشاره کرد و گفت که شکست دیگر اسرائیل این است که به کرملین تأکید کرده دیگر نیازی به نیروهای ایرانی در سوریه نیست اما روسیه به این اظهارات توجهی نکرده است.

این تحلیلگر گفت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و مسؤولانش بدون اینکه کاری کنند این تحولات را نظاره‌گرند. درست است که آمریکایی‌ها در شرق فرات هستند و صحبت درباره دست کشیدن از کردها اغراق‌آمیز است اما در نهایت ترامپ، اسرائیل را در برابر ایران یا چگونگی برخورد با جنگنده‌های روسیه تنها خواهد گذاشت.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:450728!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)