|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
0.0 (0)
تحلیلگر سیاسی روزنامه صهیونیستی هآارتض مطرح کرد؛
[1398/05/20]

شکست عربستان مقابل حوثی های یمن و تقویت زنجیره سلاح رسانی به حماس  

تحلیلگر سیاسی روزنامه صهیونیستی هآارتض مطرح کرد؛

شکست عربستان مقابل حوثی های یمن و تقویت زنجیره سلاح رسانی به حماس

یکشنبه  20  مرداد  1398

روزنامه صهیونیستی هآارتض با انتشار مقاله ای به تبعات منفی شکست عربستان سعودی در جنگ با یمن و تغییر رویکرد کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به سوی ایران اشاره کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا)، روزنامه صهیونیستی هآارتض با انتشار مقاله ای به تبعات منفی شکست عربستان سعودی در جنگ با یمن و تغییر رویکرد کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به سوی ایران اشاره کرد.

در همین رابطه "عاموس هرئیل" نویسنده سیاسی روزنامه هآارتض می نویسد: پیروز شدن یمنی ها در این جنگ باعث می شود تا نفوذ ایران و حوثی های یمن در منطقه افزایش پیدا کرده و در نتیجه زنجیره قاچاق سلاح به نیروهای حماس و حزب الله که توسط ایران هدایت می شود،محکم تر گردد.

وی با اشاره به ائتلاف نظامی آمریکا ضد ایران توضیح می دهد که اکنون نشانه های تدریجی شکست و از هم پاشیدگی این ائتلاف را با تغییر موضع از سوی برخی کشورهای عربی نظیر امارات می توانیم مشاهده کنیم، آمریکایی ها با عدم عکس العمل مناسب در مقابل اقدامات ایران در منطقه باعث شدند تا حامیان عربیشان را در منطقه از دست بدهند.

به عقیده هرئیل نبود امارات در کنار عربستان سعودی در جنگ با یمن به طور حتم باعث خواهد شد تا ائتلاف جنگ ضد یمن (به رهبری سعودی ها) باشکست سنگین روبه رو شود.

در نتیجه این شکست، حوثی های یمن به ایران این اجازه را خواهند داد تا این کشور از طریق تنگه “باب المندب” سلاح های کثیری را به دست نیروهای مقاومتی غزه و همچنین لبنان برساند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:425142!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)