|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/07]

صدها دوچرخه‌سوار در حمایت از فلسطین در لندن رکاب زدند  

صدها دوچرخه‌سوار در حمایت از فلسطین در لندن رکاب زدند

یکشنبه 06 مرداد 1398

صدها دوچرخه سوار لندنی روز شنبه با طی مسافتی 60 کیلومتری به جنایت صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان اعتراض کرده و حمایت خود از فلسطینی‌ها را ابراز داشتند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صدها دوچرخه سوار روز شنبه در اعتراض به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان و همچنین جمع آوری کمک برای فلسطین در خیابان‌های لندن رکاب زدند.

به نوشته پایگاه «استاپ وار»، این حرکت از سال 2015 هر ساله برگزار می‌شود و دوچرخه سواران در حالی که پرچم فلسطین را در دست دارند و زنگ دوچرخه‌های خود را به صدا در می‌آوردند مسافت 60 کیلومتری را در خیابان‌های لندن طی می‌کنند.

رویداد سالانه «دوچرخه‌سواری بزرگ برای فلسطین» در حالی چهارمین سال خود را سپری کرد که شهروندان لندن از سرتاسر این شهر در آن حضور یافتند و علاوه بر ابراز اعتراض خود به اسرائیل، به جمع آوری کمک‌های مالی برای فلسطین نیز پرداختند.

​​​​​​​

پیش از آغاز دوچرخه سواری، تعدادی از فعالان صلح به سخنرانی پرداختند. یکی از سخنرانان، «محمود سرساک» عضو تیم ملی فوتبال فلسطین بود که زمانی که در بازداشت رژیم صهیونیستی قرار داشت سه ماه اعتصاب غذا کرده بود.

وی در این سخنرانی گفت: «این رویای من است که روزی این دوچرخه سوالی از «رفح» آغاز شود و تا «عکر» در شمال فلسطین ادامه یابد در حالی دوچرخه سواران پرچم فلسطین را حمل می‌کنند تا به مردم نشان دهند که امید همچنان زنده است.»

از زمانی که «دوچرخه سواری بزرگ برای فلسطین» فعالیت خود را آغاز کرده است بیش از 161 هزار دلار کمک برای سازمان‌های فلسطینی جمع آوری شده است. سازمان دهندگان این رویداد اعلام کردند که تعداد شرکت کنندگان امسال دو برابر سال‌ گذشته بوده است.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:422716!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)