|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/15]

طرح رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از فعالیت‌های ترکیه در قدس اشغالی  

طرح رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از فعالیت‌های ترکیه در قدس اشغالی

دوشنبه 15 مهر 1398

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که وزارت خارجه اسرائیل برای اجرای طرحی با هدف توقف فعالیت‌های دولت ترکیه در قدس فعالیت می‌کند. روزنامه «اسرائیل امروز» با بیان این مطلب نوشت این طرح به دستور یسرائیل کاتس وزیر خارجه اسرائیل دنبال می‌شود.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی طرحی برای جلوگیری از فعالیت‌های ترکیه در قدس اشغالی اجرا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری قدس ( قدسنا) رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که وزارت خارجه اسرائیل برای اجرای طرحی با هدف توقف فعالیت‌های دولت ترکیه در قدس فعالیت می‌کند. روزنامه «اسرائیل امروز» با بیان این مطلب نوشت این طرح به دستور یسرائیل کاتس وزیر خارجه  اسرائیل دنبال می‌شود.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی سلسله اقداماتی را برای توقف آنچه «فعالیت‌های تحریک آمیز و توطئه‌گرانه ترکیه در قدس شرقی» خوانده، تصویب کرده است. وزارت خارجه اسرائیل ادعا می‌کند که این گام‌ها با هدف حمایت از جایگاه اردن انجام می‌شود. کاتس قصد دارد طرح خود را به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ارائه کند تا آن را تصویب کند و وارد فاز اجرایی شود.

رسانه صهیونیستی احتمال داد که این طرح اسرائیل منجر به رویارویی مستقیم با ترکیه شود و به همین سبب انتظار می‌رود این طرح در نشست کابینه امنیتی اسرائیل بررسی شود. به گفته منابعی در دفتر کاتس، این طرح یک مسئله امنیتی است و به همین سبب مانعی در اجرای آن در دوره دولت انتقالی کنونی وجود ندارد.

این رسانه افزود مسئله تاثیر ترکیه در محافل فلسطینیان در قدس اشغالی، نگرانی دستگاه‌های امنیتی و سیاسی اسرائیل را از سال‌ها پیش به دنبال داشته که معتقدند که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای تاثیرگذاری و سیطره بر افراد و مواضعی در قدس شرقی از طریق حمایت مالی طرف‌های محلی تلاش می‌‌کند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:433172!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)