|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
با وجود مخالفت مجامع بین المللی؛
[1399/12/13]

طرح ساخت 930 واحد صهیونیست نشین جدید در قدس اشغالی به تصویب رسید  

رژیم صهیونیستی طرحی را برای ساخت 930 واحد مسکونی جدید برای اشغالگران صهیونیست در شهرک «بسگات زئیو» در شمال شرق قدس اشغالی به تصویب رسانده است.

با وجود مخالفت مجامع بین المللی؛

طرح ساخت 930 واحد صهیونیست نشین جدید در قدس اشغالی به تصویب رسید

چهارشنبه 13 اسفند 1399

رژیم صهیونیستی طرحی را برای ساخت 930 واحد مسکونی جدید برای اشغالگران صهیونیست در شهرک «بسگات زئیو» در شمال شرق قدس اشغالی به تصویب رسانده است.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، وبگاه فلسطینی قدس الاخباریه  اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طرحی را برای ساخت 930 واحد مسکونی جدید برای اشغالگران صهیونیست در شهرک «بسگات زئیو» در شمال شرق قدس اشغالی به تصویب رسانده است.

این در شرایطی است که شب گذشته ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از رژیم صهیونیستی خواسته بود از تحرکات یکجانبه که برای راه حل دو دولتی مانع ایجاد می کند، خودداری کند.

این موضع گیری آمریکا در پی انتشار اخباری در زمینه طرح های جدید شهرک سازی رژیم صهیونیستی اتخاذ شده بود.

از سوی دیگر، گروهی متشکل از ۴۴۲ نماینده پارلمان ۲۲ کشوراروپایی از اتحادیه اروپا خواسته‌اند تا برای جلوگیری از الحاق کرانه باختری به صورت دفاکتو (غیررسمی) توسط رژیم صهیونیستی اقدامی انجام دهد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» نمایندگان پارلمان اروپا  دوشنبه در نامه‌ای خطاب به «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و 27 وزیر خارجه اتحادیه اروپا گفتند: «توافقنامه‌های  اخیر عادی سازی روابط کشورهای منطقه با اسرائیل منجر به تعلیق برنامه‌های الحاق رسمی کرانه باختری شده است. با این حال، تحولات میدانی به وضوح به واقعیت الحاق دفاکتو کرانه باختری به خصوص از طریق تخریب سریع منازل و اماکن مسکونی فلسطینیان حکایت دارد.»

نمایندگان پارلمان اروپا از اتحادیه اروپا خواستند که با همکاری با ایالات متحده برای حل و فصل مسائل میان اسرائیل و فلسطین تلاش کنند.

آنها در این نامه نوشتند: «اروپا باید با دولت بایدن ، کشورهای منطقه و طرفهای دیگر حاضر در منطقه همکاری کرده  تا از اقدامات یک جانبه تضعیف صلح جلوگیری کند.»

نمایندگان پارلمان اروپا گفته‌اند که کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید از ابزارهای دیپلماتیک موجود مانند قطعنامه 2334 شورای امنیت  درسال 2016 استفاده کنند که کشورهای جهان را ملزم می‌کند شهرک سازی صهیونیستها را به رسمیت نشناسند.

نمایندگان کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و انگلیس این نامه را امضا کردند.

اتحادیه اروپا پیش از این از رژیم اسرائیل خواسته بود تا تخریب منازل فلسطینیان در بخشی از کرانه باختری و فعالیت شهرک سازی را متوقف کند.

«فلین هاستینگز» هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه در سرزمین‌های اشغالی فلسطین  اخیرا پس از بازدید از منطقه «حمصة البقیعة» در شمال کرانه باختری، بر ضرورت توقف اقدامات رژیم صهیونیستی مبنی بر تخریب خانه‌های فلسطینیان تاکید کرد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:479178!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)