|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در کنگره آمریکا بررسی می شود:
[1398/07/14]

طرح محکومیت سازمان آزادی بخش در برابر قتل شهرک نشینان دارای تابعیت آمریکایی  

در کنگره آمریکا بررسی می شود:

طرح محکومیت سازمان آزادی بخش در برابر قتل شهرک نشینان دارای تابعیت آمریکایی

یکشنبه 14 مهر 1398

سه نماینده کنگره آمریکا با ارائه پیش نویس یک قانون تلاش می کنند مسئولیت قتل شهرک نشینان دارای تابعیت آمریکایی و پرداخت غرامت آنها را متوجه سازمان آزادی بخش فلسطین نموده و از طریق فشارها بر مقامات فلسطینی را افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، کنگره آمریکا پیش نویس قانون محکومیت سازمان آزادی بخش فلسطین را در دستور کار قرار داده که بر اساس آن مسئولیت قتل شهر نشینان اسرائیلی دارای تابعیت آمریکا بر عهده این سازمان فلسطینی قرار خواهد گرفت.

جیمز لانکفورد، جک گریسلی دو نماینده جمهورخواه و تامی دوکورت نماینده دموکرات کنگره آمریکا پیش نویس قانون «عدالت برای قربانیان تروریسم» را ارائه کره اند که رهبران سازمان آزادی بخش را در صورت تصویب در معرض انتخاب خروج از کمیته های بین المللی که اخیراً به آن ملحق شده اند یا پذیرش مسئولیت قتل شهرک نشینان و پرداخت غرامت به خانواده های آنها قرار می دهد.

این پروژه همچنین تشکیلات خودگردان و رهبران آن را در معرض محاکمه در دادگاه های آمریکا قرار داده و به شهرک نشینان دارای تابعیت آمریکایی این اجازه را می دهد که در صورت خسارت دیدن برای دریافت غرامت خود به دادگاه های آمریکا مراجعه نمایند، این در حالی است که قانون جدید این حق را برای قربانیان فلسطینی دارای تابعیت آمریکایی یا آمریکایی هایی که از سوی اشغالگران اسرائیلی یا شهرک نشینان مورد تعرض قرار می گیرند در نظر نگرفته است.

هدف این قانون رفع مصونیت دیپلماتیک از سازمان آزادی بخش فلسطین و رهبران آن است چرا که که وزارت خارجه و دولت آمریکا را به اتخاذ مجازات های مالی، سیاسی و دیپلماتیک برای اجبار رهبران فلسطینی جهت پرداخت غرامت های مصوب در سال 2006 علیه آنها مکلف می نماید که مبلغ آن به 650 میلیون دلار می رسد.

لازم به ذکر است روابط میان دولت آمریکا و تشکیلات خودگردان پس از به رسمیت شناخته شدن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و قطع کمک های مالی 700 میلیون دلاری اختصاص یافته به فلسطین به ویژه آنروا دچار تنش های جدی و گسترده ای شده است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:432939!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)