|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/07/15]

طرح ۵ ماده‌ای دبیرکل «جهاد اسلامی» فلسطین برای تحقق آشتی ملی  

طرح ۵ ماده‌ای دبیرکل «جهاد اسلامی» فلسطین برای تحقق آشتی ملی

شنبه 14 مهر 1397

دبیرکل جدید جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین در اولین سخنرانی خود پس از عهده داری این مسئولیت، طرح ۵ ماده ای را به منظور تحقق آشتی ملی در فلسطین مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، «زیاد نخاله» دبیرکل جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین در اولین سخنرانی خود پس از عهده داری این مسئولیت، طرح ۵ ماده ای را به منظور تحقق آشتی ملی در فلسطین مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی طرح پنج ماده‌ای خود به شرح زیر را ارائه کرد:

۱- بر شمردن «آشتی» به عنوان اولویتی ملی در نبرد با دشمن. این آشتی، کلیدی برای پشت سر گذاشتن اختلافات و درگیری‌ها در داخل جامعه فلسطینی است.

۲- بازگرداندن منافع ملی در راستای منافع کل فلسطین. همه ملت فلسطین قربانی این اختلافات هستند.

۳- کمیته مقدماتی را که در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷ در بیروت نشستی برگزار کردیم، به برگزاری نشستی در قاهره و تلاش برای حل تمام اختلافات فرامی‌خوانیم.

۴- تأکید قوای مقاومت بر اینکه آتش‌بس، ما را ملزم به عدم دفاع از ملت نمی‌کند و به سمت توافق‌های سیاسی با دشمن نخواهیم رفت، ما با برادران مصری فقط درباره راه‌های پایان محاصره صحبت می‌کنیم، این گزینه به خاطر مسئولیت ملی ماست و از موضع ضعف میدانی نیست.

۵- همه باید به مقاومت در تمام انواع آن پایبند باشند و این در کرانه باختری و قدس نیز برای مقابله با معامله قرن ممکن است، طرحی که در راستای تسویه بخش باقی مانده از مسأله فلسطین و پایان دادن به حقوق ما برای همیشه است.

نخاله تأکید کرد مقاومت قادر است شهرک‌های صهیونیستی اطراف غزه را به محیطی غیرقابل زندگی تبدیل کند. قوای مقاومت و در رأس آنها «سرایا القدس» (شاخه نظامی جهاد) و «گردان‌های القسام» (شاخه نظامی حماس) به سکوت خود ادامه نخواهند داد و در زمان مناسب وارد عمل خواهند شد.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:355408!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)