|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/24]

طرفداران رئیس جمهور جدید تونس با پرچم فلسطین و شعار آزادی قدس به خیابان ها آمدند  

طرفداران رئیس جمهور جدید تونس با پرچم فلسطین و شعار آزادی قدس به خیابان ها آمدند

چهارشنبه 24 مهر 1398

انتخاب دکتر قیس سعید بعنوان رئیس جمهور جدید تونس اگرچه در فضای سیاسی داخلی تونس یک تحول مثبت بشمار می رود اما به دلیل مواضع وی درقبال موضوع فلسطین نیز اهمیت بیشتری یافت.

به گزارش خبرگزاری قدس( قدسنا) بنقل از عربی 21 ، طرفدران قیس سعید پس از پیروزی وی در حالی که پرچم های فلسطین را روی دست داشتند و شعار آزادی قدس را سر می دادند به خیابان ها آمدند و شادمانی کردند. افکار عمومی تونس از این انتخاب به این دلیل خرسند است که  رئیس جمهور جدید برخلاف دیگر رهبران عربی تابع سیاست های صهیونیسم نیست .

به همین دلیل این پیروزی عرصه سیاسی فلسطین را نیز تحت تاثیر قرار داد. جنبش جهاد اسلامی فلسطین در  پیامی انتخاب دکتر قیس سعید به عنوان رئیس جمهور تونس را تبریک گفت و اعلام کرد که  ملت تونس با این انتخاب یک نمونه زنده از اراده ملی و تلاش برای ساخت آینده درخشان و تقویت ارزش های ملی و حمایت از موضوع فلسطین و مخالفت با هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به نمایش گذاشت.

 قیس سعید، پیروز انتخابات ریاست جمهوری تونس در اولین سخنرانی خود اعلام کرد که مساله فلسطین در رأس اولویت‌های او خواهد بود.

پیروز انتخابات ریاست جمهوری تونس در اولین سخنرانی خود اعلام کرد که مساله فلسطین در رأس اولویت‌های او خواهد بود.

 بر اساس این گزارش، سعید اظهار داشت که اولین کاری که انجام خواهد داد، حمایت از مسائل و قضایای عادلانه و در راس آن مساله فلسطین خواهد بود. وی ابراز امیدواری کرد که پرچم فلسطین همیشه در کنار پرچم تونس قرار داده شود.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:434711!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)