|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/19]

طعنه عریقات به منطق ترامپ علیه فلسطین؛ «بعد از داعش چه؟»  

طعنه عریقات به منطق ترامپ علیه فلسطین؛ «بعد از داعش چه؟»

۱۳۹۸/۱/۱۸

یک مقام فلسطینی با بیان اینکه اقدام‌های رئیس جمهور آمریکا به دنیا می‌گوید «آنچه با زور گرفته شده، می‌توان با زور حفظش کرد»، پرسید «پس از داعش چه؟».

بر اساس گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ «صائب عریقات» دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین اعلام کرد، تصمیم‌های کنونی دولت آمریکا، تصمیم‌های مورد اعتماد بین‌المللی از جنگ جهانی دوم را نابود کرد.

وی در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد در «بحرالمیت» اردن به روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» گفت: « هیچ رشد اقتصادی بدون تحقق امنیت، ثبات و صلح وجود نخواهد داشت. هر کسی دنبال صلح و امنیت است گزینه‌ای جز پایان اشغالگری اسرائیل، استقلال دولت فلسطین با مرکزیت قدس شرقی و مرزهای 1967، حل مسأله بازگشت آوارگان و آزادی اسرا و بازداشت‌شدگان ندارد».

عریقات درباره سیاست‌های دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد، (این سیاست‌ها) تصمیم‌های نهادهای مختلف مانند «سازمان ملل، شورای امنیت، مجمع عمومی، منشور سازمان ملل، شورای حقوق بشر و کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو» از سال 1945 تا کنون را نابود کرد.

وی با طعنه به منطق و سیاست‌های دونالد ترامپ علیه فلسطین افزود: «ترامپ با سیاست‌هایش می‌گوید آنچه با زور گرفته می‌شود می‌توان با زور نیز حفظش کرد. این سیاست‌ها به یک سوال ختم می‌شود: پس از داعش چه؟».

عریقات تأکید کرد، تصمیم‌های ترامپ درباره منطقه و ملت‌های آن منجر به خشونت، آشوب و افراط‌گرایی خواهد شد.

آمریکا در سال گذشته (1397) سفارت خود را از تل‌آویو به قدس اشغالی منتقل کرد؛ در ابتدای سال جاری (1398) حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان سوریه را به رسمیت شناخت و قصد دارد به زودی طرح ادعایی خود موسوم به «معامله قرن» را رونمایی کند.

معامله قرن ، طرحی به پیشنهاد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت عربستان، برای پایان منازعه «اسرائیل» با فلسطین و مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی است. در این طرح و مذاکرات بعدی، مسئله آوارگان با «وطن جایگزین» در خارج از فلسطین اشغالی حل و «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی به کشورشان برای همیشه لغو می‌شود.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:396460!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)