|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
0.0 (0)
[1398/03/18]

طلال سلمان: ایران سیاست های شیطانی آمریکا در حمایت از اسراییل را برملا کرد  

طلال سلمان: ایران سیاست های شیطانی آمریکا در حمایت از اسراییل را برملا کرد

شنبه 18 خرداد 1398

بیروت- ایرنا- "طلال سلمان" نویسنده سرشناس جهان عرب، با بیان این که انقلاب اسلامی ایران موفق شده سیاست های شیطانی آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی را بر ملا کند، گفت : تهران از تهدیدات ترسی ندارد و مطمئن هستم بر همه تلاش هایی که هدف از آن بازگرداندن این کشور به آغوش استعمار و امپریالیسم است فائق خواهد آمد و به پیروزی خواهد رسید .

سلمان که پیش از تعطیلی روزنامه السفیر لبنان سردبیر آن بود، در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: من چند بار موفق شدم با امام خمینی (ره) دیدار و مصاحبه کنم که مهم ترین آن در نوفل لوشاتو فرانسه و بعدها در شهر قم بود. من با دیدن انقلابیون در ایران و به خصوص در تهران و قم تحت تاثیر قرار گرفتم؛ امام خمینی (ره) یک رهبر بزرگ و تاریخی بود.

این نویسنده معروف عرب که همچنان پس از تعطیلی روزنامه السفیر در دفتر آن حضور دارد، تاکید کرد: بدون شک انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی یک رویداد تاریخی بزرگ بود که نه تنها بر خاورمیانه که بر تاریخ نوین جهان تاثیر گذاشت. ایران در زمان شاه یک نقش مخرب در منطقه داشت که در راستای منافع انگلیس و بعدها آمریکا فعالیت می کرد.

طلال سلمان اظهار داشت: امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی ایران را به یک جایگاه تعیین کننده بزرگی در جهان رساند و طبیعی است که آمریکا و انگلیس و همه نیروهای استعماری و اسرائیل با آن برخورد کنند و مقابل آن بایستند.

**تهدیدهای آمریکا چیزی جز عرض اندام نیست

وی در مورد تهدیدهای آمریکا علیه ایران مبنی بر جنگ و حمله به گفت: تهدیدهای آمریکا چیزی جز عرض اندام نظامی نیست و ایران از این تهدیدات ترسی ندارد. شاهدیم که چطور آمریکا برای جلب رضایت برخی کشورها از جمله عربستان ایران را تهدید می کند و در مقابل به بهانه حمایت از این کشورها پول زیادی از آنان طلب می کند، همانطور که عربستان بهای سنگینی برای حمایت خیالی آمریکا می پردازد در حالی که سران سعودی ثروت کشور را احتکار کرده و توده زیادی از مردم این کشور از این ثروت محروم مانده اند.

**تهران حامی واقعی فلسطین است

این نویسنده سرشناس جهان عرب گفت: جمهوری اسلامی ایران سفارت اسرائیل در تهران را که دارای مساحت بزرگی بود، به سفارت فلسطین تغییر داد. در این سفارت پانصد کارمند اسرائیل به عنوان کارشناس به ظاهر در حوزه کشاورزی مشغول به کار بودند اما در حقیقت به ارتش ایران آموزش های نظامی می دانند.

طلال سلمان در ادامه با اشاره به راهپیمایی های ایران در روزهای انقلاب اسلامی گفت: این راهپیمایی ها و سپس پیروزی انقلاب اسلامی موجب تغییر موضع ایران از دشمنی با جنبش های ملی شد به این معنی که ایران پس از آن به یک کشور پیشگام در بین جنبش های آزاد ملی در میان کشورهای اسلامی تبدیل شد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران تاریخ منطقه را به پیش از انقلاب و بعد از آن تقسیم کرد، اضافه نمود: انقلاب اسلامی ایران یک حرکت بزرگ در منطقه که مقر نیروهای استعماری همچون انگلیس و فرانسه و سپس آمریکا و اسرائیل بود، ایجاد کرد. خط مشی انقلاب اسلامی ایران موقعیت و سیاست شیطانی آمریکا مبنی بر تلاش برای حمایت از اسرائیل را برملا ساخت.

وی ادامه داد: ملت های منطقه برای ایجاد یک فضای انقلابی در کشورهایشان شوق و ذوق دارند و مخالف وضعیت موجود هستند. آنها نمی خواهند اسرائیل در تصمیم گیری هایشان تاثیر بگذارد و مخالف این سرافکندگی اهانت آمیز و زیرپا گذاشتن کرامت این امت توسط ایالات متحده آمریکا و اسرائیل هستند، مخالف سرقت سازماندهی شده ثروت و امکانات کشورهای عربی و اسلامی هستند، مخالف بی تفاوتی در برابر تجاوزات اسرائیل هستند و نمی توانند به رسمیت شناخته شدن اسرائیل از سوی چند کشور عربی را بپذیرند.

** ایران به پیروزی می رسد

طلال سلمان در بخش دیگری از این گفتگو تاکید کرد: ایران یک عنصر فعال برای تغییر وضعیت موجود در کشورهای عربی و بازگشت به میدان مبارزه با رژیم اسرائیل و امپریالیسم آمریکا است. امیدوارم انقلاب اسلامی ایران مسیر خود را ادامه دهد و مطمئن هستم ایران بر همه تلاش هایی که هدف از آن بازگرداندن این کشور به آغوش استعمار و امپریالیسم است فائق خواهد آمد و پیروز خواهد شد.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران تاکنون چهل سال استوار و ثابت قدم مانده است و تغییرات زیادی در نقشه و جغرافیایی سیاسی منطقه به ثمر رسانده است و در این مدت همه تلاش ها برای اعمال فشار بر ایران و تسلیم کردن آن بی نتیجه مانده است و ایران با وحدت مردمی و پایبندی به انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی را محقق ساخت و اکنون با یک محاصره سخت اقتصادی روبه رو است و من خیر و خوشی را برای ملت صبور و انقلاب ایران آرزو می کنم.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:414340!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)