|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/08/26]

ظریف درگذشت وزیر خارجه سوریه را تسلیت گفت  

وزیر امور خارجه در پیامی خطاب به رییس شورای وزیران جمهوری عربی سوریه درگذشت «ولید المعلم» وزیر خارجه فقید این کشور را تسلیت گفت.

ظریف درگذشت وزیر خارجه سوریه را تسلیت گفت

۲۶ آبان ۱۳۹۹

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه در پیامی خطاب به رییس شورای وزیران جمهوری عربی سوریه درگذشت «ولید المعلم» وزیر خارجه فقید این کشور را تسلیت گفت.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در پیام «محمد جواد ظریف»  به  «مهندس عرنوس» رییس شورای وزیران جمهوری عربی سوریه آمده است: خبر درگذشت ولید المعلم، معاون رییس شورای وزیران و وزیر امور خارجه و سوری‌های مقیم خارج از کشور سوریه را با کمال تاسف و اندوه فراوان دریافت کردم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: مایلم مراتب تسلیت خود را برای این ضایعه به جنابعالی، خانواده محترم آن مرحوم و همکارانم در وزارت امور خارجه سوریه ابراز کنم.  

ظریف در پیام تسلیت خود تاکید کرد: ایشان در طول دوران حیات خود نقش مهمی در جهت خدمت و دفاع از منافع ملی و امنیت کشورش داشت.  

وی در پایان از خداوند متعال رحمت واسعه برای وزیر خارجه فقید سوریه و همچنین موفقیت و سعادت برای مردم و دولت این کشور را مسالت کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بامداد دوشنبه به نقل از وزارت امور خارجه این کشور از درگذشت ولید المعلم در ۷۹ سالگی خبر داد.

المعلم از سال ۲۰۰۶ تصدی وزارت امور خارجه سوریه را برعهده داشت.  

وی همچنین به مدت ۱۰ سال سفیر کشورش در آمریکا بوده است.

المعلم سال ۱۹۴۱ در دمشق پایتخت سوریه متولد شد و پس از اخذ دیپلم به دانشگاه قاهره رفت و در سال ۱۹۶۳ از آنجا لیسانس اقتصاد گرفت.

وی سپس در سال ۱۹۶۴ به وزارت امور خارجه سوریه پیوست و در نمایندگی‌های سیاسی سوریه در چند کشور به فعالیت پرداخت.

المعلم همچنین از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۹ به عنوان سفیر کشورش در آمریکا مشغول به کار بود.

وی همچنین دارای تالیفاتی در زمینه استقلال، فلسطین و خاورمیانه است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:465339!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)