|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/13]

عبدالستار قاسم: ابومازن به دنبال آن است که به هر بهانه‌ای انتخابات برگزار نشود  

عبدالستار قاسم: ابومازن به دنبال آن است که به هر بهانه‌ای انتخابات برگزار نشود

دوشنبه 13 آبان 1398

دکتر عبدالستار قاسم کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد تشکیلات خودگردان همچنان به دنبال آن است که به هر بهانه ممکن از موضع خود برای برگزاری انتخابات عقب نشینی کند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، دکتر عبدالستار قاسم استاد علوم سیاسی دانشگاه النجاح تاکید کرد لازمه برگزاری انتخابات فلسطین آن است که پیش از آن فضای انتخاباتی به طور مساوی در کرانه باختری و نوار غزه فراهم شود و همچنان احتمال عقب نشینی تشکیلات خودگردان از موضع خود در خصوص برگزاری انتخابات وجود دارد و امری بعید محسوب نمی شود.

وی افزود: پیش از برگزاری انتخابات باید محدودیت های امنیتی اعمال شده بر شهروندان فلسطینی پایان یافته و آزادی کامل بر اساس قانون فراهم شود، علاوه بر آنکه باید به تمام تحریم های غیر قانونی تشکیلات خودگردان علیه غزه نیز پایان یابد.

قاسم ضمن اشاره به امکان ایجاد مانع برای برگزاری انتخابات توسط تشکیلات خودگردان گفت: چنین مساله ای بعید نیست و امکان دارد به هر بهانه ای انتخابات برگزار نشود به ویژه آنکه اشغالگران از تصمیم خود برای جلوگیری از برگزاری انتخابات در قدس اشغالی سخن می گویند و این مساله چه با توافق تشکیلات خودگردان یا بدون توافق با آنها بهانه خوبی برای عدم برگزاری انتخابات است.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: تشکیلات خودگردان می داند که قادر نیست در کرانه باختری بر حماس پیشی بگیرد ولی امید دارد در سایه نتایج تحریم های غزه، در این منطقه پیروزی هایی به دست آورد، به طور کلی اگر انتخابات به صورت عادی برگزار شود تشکیلات خودگردان نمی تواند به اقبال عمومی در فلسطین دست یابد.

استاد دانشگاه النجاح افزود ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان تحت فشارهای بین المللی و منطقه ای در خصوص فقدان مشروعیت لازم برای تصدی این جایگاه قرار داشته و تنها کنترل بخش محدودی از فلسطین را در سایه اشغالگران در اختیار دارد، از این جهت به دنبال فرصتی مناسب برای برگزاری انتخابات است تا به مشروعیت دست یابد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:436622!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)