|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
منابع خبری رژیم صهیونیستی؛
[1399/12/06]

عربستان و اسراییل علیه بایدن متحد می‌شوند  

عربستان و رژیم صهیونیستی که از سیاست های دولت جدید آمریکا در زمینه مسائل مربوط به حقوق بشر و فلسطین به شدت  عصبانی هستند در تلاش برای ایجاد یک اتحاد علیه جو بایدن هستند.

منابع خبری رژیم صهیونیستی؛

عربستان و اسراییل علیه بایدن متحد می‌شوند

چهارشنبه 06 اسفند 1399

عربستان و رژیم صهیونیستی که از سیاست های دولت جدید آمریکا در زمینه مسائل مربوط به حقوق بشر و فلسطین به شدت  عصبانی هستند در تلاش برای ایجاد یک اتحاد علیه جو بایدن هستند.

به گزارش ایرنا، شبکه المیادین روز چهارشنبه به نقل از شبکه ۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد :اسراییل تلاش می کند خود را به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نزدیک کند به این امید که از آنها برای برقراری ارتباط با رییس جمهوری آمریکا استفاده کند.

این شبکه لبنانی با اشاره به اینکه نگرانی رژیم صهیونیستی در مورد پرونده هسته‌ای ایران و سایر مسایل بیشتر از عربستان است، افزود: سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن به رئیس جمهور آمریکا التماس می‌کرد تا با «نتانیاهو» و اسرائیل تماس تلفنی برقرار کند. 

المیادین با اشاره به اینکه بر اساس گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، نگرانی در ریاض در مذاکرات طرفین ظاهر شده است، افزود: شاید اعتماد از سوی طرف سعودی به این خاطر است که در عوض «تل آویو» بعداً می‌تواند در مقابل دولت جدید (آمریکا) به ریاض کمک کند. 

اخبار پیرامون باز شدن کانال‌های ارتباطی بین رژیم صهیونیستی و عربستان در حالی منتشر می‌شود که در اواخر ماه نوامبر گذشته نیز رسانه‌های رژیم صهیونیستی  از دیدار «نتانیاهو» و «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در شهر نئوم عربستان در ساحل دریای سرخ خبر دادند اما این خبر از سوی ریاض تکذیب شد.  

قابل ذکر است که که جین ساکی سخنگوی کاخ سفید چند روز پیش گفته بود که «جو بایدن» قصد بازنگری در روابط آمریکا با عربستان دارد و به جای ولیعهد مستقیما با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان ارتباط برقرار خواهد کرد. 

رسانه‌های رژیم صهیونیستی پیشتر نیز گزارش دادند که عربستان و رژیم اسرائیل درباره سیاست دولت بایدن در خصوص مساله پرونده هسته‌ای، نفوذ منطقه‌ای و نیروهای نیابتی ایران نگرانی مشترکی دارند. 

این رسانه‌ها همچنین تاکید کردند که ریاض از اینکه دولت بایدن نگاه غیر بخششی به مساله حقوق بشر در عربستان دارد، نگران است. 

در همین زمینه، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست»  چند روز پیش  خبر داد که دولت «بایدن» رئیس جمهور آمریکا تصمیم به انتشار گزارش محرمانه آمریکا درباره نقش «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در ترور «جمال خاشقچی»  روزنامه نگار عربستانی که در کنسولگری این کشور در استانبول انجام شد، گرفته است. 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:478404!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)