|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/07/13]

عریقات:امریکا و اسرائیل مخالف برگزاری موفق انتخابات فلسطین هستند  

"صائب عریقات" دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف)

عریقات:امریکا و اسرائیل مخالف برگزاری موفق انتخابات فلسطین هستند

یکشنبه 13 مهر 1399

"صائب عریقات" دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف)

تهران - ایرنا - "صائب عریقات" دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) شنبه شب گفت: آمریکا و اسرائیل نمی‌خواهند انتخابات فلسطین با موفقیت برگزار شود.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری "شهاب" فلسطین، عریقات گفت: مخالفت واشنگتن و تل‌آویو با برگزاری انتخابات در فلسطین بدان علت است که این اقدام بار دیگر موجب مشروعیت بخشی به مخالفت با رژیم صهیونیستی می‌شود.

عریقات ادامه داد: آمریکا و اسرائیل مخالف آزادی ملت فلسطین هستند و همچنان به اقدامات خود که مغایر قوانین بین‌المللی است، ادامه می‌دهند.

وی افزود: گروه‌های فلسطینی وحدت ملی را اجرا خواهند کرد و با وجود مشکلات و تهدیدات آمریکا و اسرائیل، فرمان ریاستی مبنی بر تعیین زمان انتخابات در فلسطین صادر خواهد شد.

عریقات به ادامه نقض قوانین بین‌المللی از سوی بنیامین نتانیاهو پرداخت و گفت که با جود ادعای امارات متحد عربی ، بحرین و "احمد ابوالغیط" دبیرکل اتحادیه عرب مبنی بر توقف روند الحاق کرانه باختری رود اردن توسط اسرائیل، نتانیاهو این طرح را همچنان پیش می‌برد.

پیش این نیز "جمال خضری" رییس کمیته مردمی مقابله با محاصره نوار غزه جمعه شب گفته بود، با وجود حرف و حدیث‌ها در رسانه‌ها در مورد به تعویق افتادن اجرای طرح الحاق کرانه باختری، رژیم صهیونیستی همچنان در حال شهرک‌سازی در کرانه باختری است که این اقدام در راستای اجرای طرح مذکور صورت می‌گیرد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی پنجشنبه گذشته گزارش دادند : نتانیاهو برای ساخت بیش از پنج هزار واحد مسکونی صهیونیست‌نشین در کرانه باختری چراغ سبز نشان داده است.

براساس قطعنامه‌های سازمان ملل متحد و شورای امنیت این سازمان هرگونه شهرک‌سازی در داخل مرزهای ۱۹۶۷ میلادی کرانه باختری غیرقانونی است.

سخنان عریقات درحالی بیان می‌شود که امارات پس از اعلام توافق سازش و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، مدعی شد که توقف این طرح اشغالی، بخشی از توافق بوده و تل آویو تعهد داده است که اجرای این طرح را متوقف کند؛ ادعایی که خیلی زود از سوی مقامات صهیونیستی و در رأس آن‌ها نتانیاهو، تکذیب شد.

طرح جنجالی الحاق کرانه باختری رود اردن که نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود، بدنبال اجرایی کردن آن از اول ماه ژوئیه (۱۱ تیر) است، با موج شدید مخالفت‌ها و محکومیت‌های جهانی به تأخیر افتاد.

نتانیاهو ۱۷ مه ۲۰۲۰ (۲۸ اردیبهشت) در کنست رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود: دیگر زمان الحاق شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری به خاک اسرائیل فرا رسیده است.

سرانجام نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک هفته پس از این سخنان اعلام کرد که الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری یکم ژوئیه انجام می‌شود، موضوعی که با مخالفت ملل اسلامی و عربی تاکنون اجرا نشده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:463792!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)