|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/11/20]

عریقات: در نشست ورشو شرکت نمی کنیم  

عریقات: در نشست ورشو شرکت نمی کنیم

تاریخ خبر: 1397/11/20

تهران – ایرنا – «صائب عریقات» دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین روز جمعه گفت که مقام های فلسطینی در نشست آمریکایی ورشو شرکت نمی کنند.

به گزارش یورو نیوز، عریقات در توئیتی نوشت: در خصوص موضوع دعوت از ما برای شرکت در نشست ورشو می توانیم بگوییم که تنها طرف لهستانی امروز تماس گرفت و موضع ما همچنان مشخص است: ما هرگز در این کنفرانس شرکت نخواهیم کرد.
وی افزود: تاکید می کنیم که ما به هیچ کسی نیز اجازه حضور به نیابت از فلسطینیان در این کنفرانس نداده ایم.
پیش تر یک مقام آمریکایی اعلام کرده بود که از مقام های فلسطینی برای شرکت در کنفرانس ورشو دعوت شده است.
در همین حال یک مقام کاخ سفید روز سه شنبه اعلام کرده بود که «جرد کوشنر» داماد و مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جریان نشست ضدایرانی ورشو درخصوص طرح صلح ترامپ موسوم به «معامله قرن» سخنرانی خواهد کرد.
بر اساس این گزارش کوشنر در نشست ورشو بر طرح 'معامله قرن' متمرکز خواهد بود و درخصوص جزئیات این طرح با کشورهای شرکت کننده در نشست گفت وگو خواهد کرد.
از آذرماه 96 که ترامپ شهر قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی و دستور انتقال سفارت کشورش از تل آویو به قدس اشغالی را صادر کرد، زمزمه هایی درباره طرحی هماهنگ میان آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه با نام 'معامله قرن' برای یکسره کردن مساله فلسطین شنیده شد.
براساس طرح معامله قرن، دولت فلسطین با مرزهای موقت شامل نیمی از کرانه باختری و نوار غزه بدون قدس اشغالی می شود که بررسی مساله پناهندگان را نیز در برمی گیرد. 
صهیونیست ها سالهاست که برای قدس طرح های درازمدتی در دست اجرا دارند؛ مهمترین طرح صهیونیست ها در این راستا، ایجاد قدس بزرگ است.
انتهای پیام /
 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:387556!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)