|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/09/09]

عریقات: راهکار دو دولتی امتیازی دردناک به رژیم صهیونیستی بود  

دبیر کل کمیته اجرای سازمان آزادی‌بخش فلسطین پذیرش راهکار دو دولتی در توافق اسلو را «امتیازی دردناک» توصیف کرد که به رژیم صهیونیستی اعطا شده است.

عریقات: راهکار دو دولتی امتیازی دردناک به رژیم صهیونیستی بود

شنبه 9 آذر 1398 

دبیر کل کمیته اجرای سازمان آزادی‌بخش فلسطین پذیرش راهکار دو دولتی در توافق اسلو را «امتیازی دردناک» توصیف کرد که به رژیم صهیونیستی اعطا شده است.

«صائب عریقات» دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین پذیرش راه حل تشکیل دو کشور را امتیاز دردناکی از جانب این سازمان به رژیم صهیونیستی خواند.

عریقات روز جمعه طی نطقی در سمینار سیاسی که در رام الله با مشارکت «میگل آنخل موراتینوس» نماینده عالی اتحاد تمدن‌های سازمان ملل برگزار شد، گفت: راه حل تشکیل دو کشور یک امتیاز دردناک از جانب فلسطینی‌ها برای دستیابی به صلح بود کما اینکه یک گزینه بین المللی بود و شکست راهکار دو دولتی در حکم شکستی برای اراده کل جامعه بین‌الملل است.

به گزارش وبگاه خبری روسیا الیوم، این مقام تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: ما یک مرحله سرنوشت ساز پیش رو داریم. مسئله فلسطین امروز فراتر از فلسطین است و تهدید مسئله عادلانه فلسطین، تهدید منفعت دنیا در حفظ امنیت و صلح بین المللی است.

عریقات از کشورهای جهان خواست موضع و تدابیر خود را برای حفاظت از راهکار دو دولتی و جلوگیری از جنایات رژیم صهیونیستی مشخص کنند.

وی با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی برای الحاق اراضی بیشتری از خاک کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی گفت: جامعه بین المللی باید تبعات سیاست‌های اسرائیل از جمله چپاول سرزمین‌های فلسطینی بر حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین مشخص کند. مسائل مربوط به راه حل نهایی مناقشه فلسطین و اسرائیل کاملا روشن و شناخته شده است و حق تعیین سرنوشت هرگز مشمول مذاکره یا چانه زنی نبوده است.

عریقات گفت: با وجود همه برنامه‌های آمریکا و اسرائیل برای نابودی مسئله فلسطین اما واقعیت روشن این است که ما در این سرزمین می‌مانیم و از بین نمی‌رویم.

راهکار دو دولتی راه حلی است که مورد حمایت سازمان ملل متحد و کشورهای زیادی قرار دارد و از زمان کنفرانس مادرید در سال 1991 و پیمان‌های اسلو در سال‌های 1993 و 1995 میان سازمان آزادی بخش فلسطین و رژیم صهیونیستی مطرح شد.

 

العالم

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:439285!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)