|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/23]

عریقات: هیچ صلحی بدون پایان اشغالگری در کار نخواهد بود  

عریقات: هیچ صلحی بدون پایان اشغالگری در کار نخواهد بود

سه شنبه 22 مرداد 1398

تهران – ایرنا - «صائب عریقات» دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین روز سه شنبه در دیدار با هیاتی از نمایندگان کنگره آمریکا گفت: تنها با پایان اشغالگری صلح روی خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، عریقات در دیدار با هیات ۳۵ نفره از نمایندگان کنگره آمریکا به ریاست «کوین مک کاتری» رهبر اقلیت مجلس نمایندگان از حزب جمهوری خواه در رام الله افزود: صلح تنها از طریق پایان اشغالگری و برپایی کشور فلسطینی محقق خواهد شد.

وی تاکید کرد: صلح با برپایی کشور مستقل فلسطینی بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ امکان پذیر خواهد بود.

پیش تر نیز محمود عباس رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین در دیدار با هیات کنگره آمریکا به ریاست «استنی هویر» رهبر اکثریت مجلس نمایندگان از حزب دموکرات، بر لزوم برپایی دو کشور فلسطینی و یهودی بر اساس قطعنامه های بین المللی تاکید کرده بود.

دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا دسامبر ۲۰۱۷ (آذر/ دیماه ۹۶) در اقدامی کاملاً غیر قانونی و در تعارض با قطعنامه های سازمان ملل متحد و شورای امنیت، قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و سفارت این کشور را از تل‌آویو به این شهر منتقل کرد.

همچنین طرح های رژیم صهیونیستی برای توسعه شهرک سازی در مناطق اشغالی فلسطین از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ شدت و سرعت بیشتری گرفته است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:425534!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)