|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/18]

عضو ارشد حماس: رؤیاهای نتانیاهو درباره کرانه باختری هرگز محقق نخواهد شد  

عضو ارشد حماس: رؤیاهای نتانیاهو درباره کرانه باختری هرگز محقق نخواهد شد

یکشنبه 18 فروردین 1398

تهران – ایرنا - «سامی ابو زهری» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بامداد یکشنبه در واکنش به اظهارات بنیامین نتانیاهو درخصوص الحاق اراضی فلسطینی به سرزمین های اشغالی گفت: رؤیاهای نتانیاهو هرگز محقق نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سوا، ابو زهری گفت: رؤیاهای بنیامین نتانیاهو برای الحاق کرانه باختری به اسرائیل هرگز محقق نخواهد شود و ما اجازه چنین کاری را نخواهیم داد.
این عضو ارشد حماس در ادامه گفت: اکنون زمان توقف هماهنگی های امنیتی با رژیم اشغالگر فرا رسیده و بایستی در مقابل چالش ها متحد بود.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز شنبه اعلام کرد که درصورت پیروزی در انتخابات آینده، برخی از شهرک های احداث شده در کرانه باختری را به سرزمین های اشغالی تحت کنترل این رژیم الحاق خواهد کرد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین گفته بود: من قصد دارم تا حاکمیت اسرائیل را گسترش دهم.
400 هزار شهرک نشین در کرانه باختری و 200 هزار شهرک‌نشین نیز در قدس شرقی زندگی می کنند که بر اساس قوانین بین المللی اسکان صهیونیست ها در این مناطق غیرقانونی است.
قطعنامه 1234 شورای امنیت که 23 دسامبر 2016 به تصویب رسید، تأکید می‌کند رژیم صهیونیستی باید فورا به شهرک‌سازی خود در اراضی اشغالی فلسطینی پایان دهد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری مهر

Parameter:396430!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)