|
|
0.0 (0)
در گفت وگو با ایرنا؛
[1398/03/12]

عضو تجمع علمای مسلمان لبنان: روز جهانی قدس مساله فلسطین را زنده نگه داشت  

در گفت وگو با ایرنا؛

عضو تجمع علمای مسلمان لبنان: روز جهانی قدس، مساله فلسطین را زنده نگه داشت

۱۰ خرداد ۱۳۹۸

بیروت-ایرنا- شیخ "مصطفی ملص" عضو تجمع علمای مسلمان لبنان گفت: روز جهانی قدس، قضیه فلسطین را در قلب‌ها به ویژِه در قلب‌ کسانی که برای آزادی قدس از دست دشمن صهیونیستی احساس مسؤلیت می‌کنند، زنده نگه داشته است.

وی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بیروت تصریح کرد: در شرایطی که تلاش‌ها برای حذف مساله فلسطین در جریان بود، نامگذاری روز جهانی قدس، موجب پویایی قضیه قدس و فلسطین شد.

وی تاکید کرد: برپایی راهپیمایی‌های بزرگ به مناسبت روز جهانی قدس، اهمیت و جدیت قدس را به آن بازگرداند، از خداوند می‌خواهیم بتوانیم قدس را آزاد کنیم و این هدفی است که امام خمینی (ره) به تحقق آن امیدوار بود.

ملص با بیان اینکه معامله قرن از جمله طرح‌هایی است که به رهبری آمریکا و با همکاری اسرائیل و بسیاری از نظام‌های عربی و کشورهای دیگر برای نابودی قضیه فلسطین طراحی شده است، گفت: این توطئه به برکت مقاومت ملت فلسطین و به فضل حمایت از مردم این سرزمین در سراسر دنیا، از بین خواهد رفت.

** آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست
وی در خصوص تهدیدات آمریکا علیه ایران اظهار کرد: آمریکا در تلاش برای ایجاد ترس و وحشت از جمهوری اسلامی ایران در خصوص توافق هسته‌ای است، اما ایران با تجربه‌ای که در طول سال‌های طولانی در کشمکش با دشمنانش به دست آورده ثابت کرد که از این تهدیدها و ایجاد ترس تأثیر نمی‌پذیرد.

عضو تجمع علمای مسلمان لبنان ادامه داد: آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست زیرا می‌داند در این صورت حتماً شکست خواهد خورد از همین رو به طور واضح شاهد سردرگمی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و اظهارات متفاوت او در قبال ایران هستیم.

وی در بخش دیگری از این گفت وگو، روابط ایران و لبنان را دوستانه و برادرانه دانست و اظهار کرد: لبنانی‌ها نمی‌توانند حمایت ایران از مقاومت برای آزادی جنوب را فراموش کنند، ایران در حمایت از مقاومت لبنان مشارکت زیادی داشت و ملت لبنان قدردان ایران است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:413679!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)