|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/05/14]

عضو حزب‌الله: اسرائیل باید به شروط طرف پیروز یعنی محور مقاومت تن دهد  

عضو حزب‌الله: اسرائیل باید به شروط طرف پیروز یعنی محور مقاومت تن دهد

۱۳۹۷/۰۵/۱۴

یکی از اعضای شورای مرکزی حزب‌الله ضمن اعلام اینکه مقاومت، پروژه اسرائیلی-آمریکایی را در سوریه دفن کرد، افزود با تغییر معادلات میدانی، رژیم صهیونیستی از شدت ترس دست به دامن آمریکا و روسیه شده اما باید به شروط طرف پیروز گوش دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «شیخ نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب‌الله اعلام کرد لبنان اولین طرفی است که از پیروزی بزرگ در سوریه سود می‌برد زیرا مرزهای خود را امن کرده و با بازگشایی گذرگاه «نصیب» و بازگشت آوارگان، اقتصادش را بهبود خواهد بخشید اما عده‌ای هستند که در کمین لبنانی‌ها و تشکیل دولت نشسته‌اند زیرا نتایج انتخابات پارلمانی «پروژه سیاسی» آنها در لبنان را به شکست کشاند.

بر اساس گزارش گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی» در لبنان، شیخ قاووق در ادامه گفت، عربستان که با پرداخت پول و امثال آن در انتخابات پارلمانی مداخله کرد و شکست خورد امروز می‌خواهد با تحمیل شروطش بر روند تشکیل دولت لبنان، نتایج انتخابات را دگرگون کند پس با پول و مال دنبال تشکیل ائتلافی در داخل دولت آینده و نیز تحمیل شروط بر برخی افراد است و (اینگونه است که ) تشکیل دولت لبنان متوقف شده است.

این عضو حزب‌الله تأکید کرد ریاض از طریق ائتلافی در اقلیت پارلمانی می‌خواهد معادلات و موازنه‌های سیاسی را تغییر دهد و این نشان دهنده ماجراجویی غیر حساب شده این کشور است که راه به جایی نخواهد بود.

انتخابات پارلمانی لبنان در 16 اردیبهشت برگزار شد. سعد الحریری در سوم خردادماه امسال (1397) مأمور به تشکیل کابینه شده اما اکنون با گذشت بیش از دو ماه، رایزنی‌ها برای تشکیل دولت جدید نتیجه‌ای نداشته است.

شیخ قاووق تأکید کرد سوریه بر سخت‌ترین‌ها پیروز شده و تا پیروزی کامل و تسلط بر تمام اراضی چیزی باقی نمانده است، این پیروزی اراده آمریکا و «اسرائیل» را در هم شکست، پروژه تکفیری را شکست داد و مقدسات و خاک لبنان را حفظ کرد؛ بی شک پیروزی در سوریه منجر به تغییر معادلات سیاسی، امنیتی و نظامی بسیاری در سطح منطقه خواهد شد و این همان دلیل وحشت صهیونیست‌هاست.

وی ادامه داد، «اسرائیل»-ی که بر روی محاصره مقاومت و سقوط (دولت) سوریه حساب باز کرده بود امروز از شدت ترس و وحشت به خاطر رسیدن محور مقاومت به مرزهای جولان فریاد سر می‌دهد و دست به دامن روسیه، آمریکا و سازمان ملل شده و شرط می‌گذارد زیرا در موضع ضعف است اما معادلات میدانی «قدرتمندتر» است و طرف شکست‌خورده، نمی‌تواند شروطش را تحمیل کند؛ باید به شروط طرف پیروز یعنی محور مقاومت و در مقدمه آن شروط حزب‌الله، تن دهد.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

منبع:
Parameter:352269!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)