|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/09/03]

عضو حزب‌الله: عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با تل‌آویو به ضرر تمام امت اسلام است  

عضو حزب‌الله: عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با تل‌آویو به ضرر تمام امت اسلام است

شنبه 03 آذر 1397

عضو شورای اجرایی حزب‌الله ضمن اعلام اینکه تمام امت اسلام از عادی‌سازی روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی متضرر شده‌اند، ادامه داد این مقاومت است که کرامت عربی را حفظ می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «شیخ نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب‌الله اعلام کرد تمام امت اسلامی از عادی‌سازی روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی متضرر شده‌اند و لبنان در مقدمه ‌آنها قرار دارد.

بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، قاووق ادامه داد عادی‌سازی روابط عربستان سعودی با رژیم صهیونیستی تهدیدی برای استقلال و امنیت لبنان است و این موضوع، تل‌آویو را برای اتخاذ مواضع خصمانه علیه حاکمیت لبنان و نیز طمع در ثروت‌های نفتی این کشور جری‌ءتر می‌کند.

عضو شورای اجرایی حزب‌الله در ادامه پرسید «آیا دولت سعودی که ادعای دوستی با لبنان دارد می‌تواند اسرائیل را علیه لبنانی‌ها قویتر کند؟» وی افزود تکیه مقاومت هیچ زمانی بر دولت‌ها یا شاهان و سران نبوده واکنون معادله تغییر نکرده است زیرا دولت سعودی در سال 2006 (جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان) در طرف مقابل علیه لبنان ایستاده بود و اکنون چیزی تغییر نکرده است؛ در آن زمان، اقداماتشان مخفیانه بود و اکنون علنی شده است.  

شیخ قاووق سپس بر اهمیت و ضرورت مقاومت در حمایت از کشور تأکید کرد و افزود مقاومت دژی محکم برای لبنان و سرلوحه افتخار و بزرگی امت است و این مقاومت است که کرامت عربی را حفظ می‌کند.

عضو اجرایی حزب‌الله درباره تشکیل دولت لبنان که با تعویق شش ماهه روبرو شده، گفت اصرار «سعد الحریری» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور بر نادیده‌گرفتن حقوق سنی‌های مستقل (+)، به ضرر همه خواهد بود و منجر به تنش سیاسی می‌شود.

شیخ قاووق تأکید کرد راه‌حل اول و آخر این موضوع در دستان سعد الحریری است و نادیده گرفتن حضور تمام قوای سیاسی بر حجم مشکلات می‌افزاید.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:362010!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)