|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/07]

عضو شورای مرکزی حزب الله: ایران جلودار مقابله با سلطه جویی آمریکا است  

عضو شورای مرکزی حزب الله: ایران جلودار مقابله با سلطه جویی آمریکا است

یکشنبه 06 مرداد 1398

بیروت- ایرنا- شیخ "نبیل قاووق" عضو شورای مرکزی حزب الله اظهار داشت: ایران به دنیا ثابت کرد که جلودار مقابله با سلطه جویی آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، شیخ قاووق امروز (یکشنبه) در مراسم بزرگداشت شهدای مقاومت اسلامی در شهرک القلیله در جنوب لبنان گفت: ایران ایستادگی و اقتدار را به نمایش گذاشت و سلطه جویی آمریکا را به چالش کشید و هرچند آمریکایی ها و انگلیسی ها سران عرب خلیج فارس را ارباب جلوه می دهند، اما می دانند که در برابر ایران خوار و کوچک هستند.

وی تاکید کرد: ایران ثابت کرد، تنها قدرت جهان می باشد که در برابر سلطه جویی آمریکا قد علم کرده و امام خامنه ای ولی امر مسلمین نیز مواضع شجاعانه و حکیمانه و ثابتی را در برابر آمریکا اتخاذ کرده اند.

قاووق در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به سیاست جنایت کارانه و سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه، سران این رژیم  را مجری طرح اسرائیلی- آمریکایی برشمرد که ملت خود را فدای قدرت طلبی کرده است.

وی اعدام جوانان بحرینی را لکه ننگی بر پیشانی عرب ها و مسلمانان و انسانیت برشمرد و گفت: رژیم آل خلیفه راضی شد به ابزاری تبدیل شود که از پشت به فلسطین خنجر می زند.

عضو شورای مرکزی حزب الله همچنین خون شهیدان جنگ 33 روزه سال 2006 بین مقاومت و رژیم صهیونیستی را عاملی برای اثبات تروریست بودن آمریکا و رژیم اسرائیل دانست و تصریح کرد: هرچقدر (دشمنان) مقاومت، رهبران و مسئولان آن را در فهرست تروریستی قرار دهند و تحریم های مالی و اقتصادی علیه آنان اعمال کنند، نخواهند توانست در اراده مقاومت خلل وارد کرده و یا مواضع آن را اندکی تغییر دهند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:422720!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)