|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/12/15]

عضو پارلمان عربی: رژیم صهیونیستی دشمن اصلی اعراب است  

عضو پارلمان عربی: رژیم صهیونیستی دشمن اصلی اعراب است

سه شنبه 14 اسفند 1397

تهران - ایرنا - عضو پارلمان عربی با انتقاد از تلاش برخی کشورهای عرب برای برقراری رابطه با تل آویو، گفت: دشمن اصلی اعراب رژیم صهیونیستی است.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ظافر العانی افزود: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالفت گسترده ملت های عرب را درپی دارد و نوعی کودتا علیه ابتکار صلح عربی به شمار می رود که بر اساس آن تل آویو باید پیش از هرگونه برقراری رابطه و لغو مصوبه های تحریمی، گام های متعددی را بردارد.
این نماینده مجلس عراق گفت: اینکه برخی کشورهای عربی تصمیم به برقراری رابطه گرفته اند موضع اتحادیه عرب و پارلمان عربی نیست و این پارلمان به ویژه در نشست اخیر بر موضع خود در قبال مساله فلسطین تاکید کرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تلاش هایی صورت می گیرد تا ایران را جایگزین دشمن صهیونیستی کنند، افزود: ایران مواضع منفی در قبال برخی کشورهای عربی دارد اما این به هیچ وجه باعث نمی شود که دشمن اصلی مان و نبرد وجودی با رژیم صهیونیستی نادیده گرفته شود.
العانی گفت: در هفته های اخیر دیدارهایی میان شماری از مقام های رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی انجام شد که برخی از آنها توجیهاتی درباره این موضوع ارایه کردند. 
وی افزود: برقراری رابطه با مخالفت ملت های عرب مواجه خواهد شد که همچنان به رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن اصلی امت عرب می نگرند و به همین خاطر رابطه به طور مخفیانه انجام می شود و این به مصلحت اعراب نیست.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:393443!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)