|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/15]

عضو پیشین کنست رژیم صهیونیستی از آزادی دو اسیر اردنی خبر داد  

احمد الطیبی رییس "جنبش یکپارچه عربی برای تغییر" و عضو عرب پیشین کنست رژیم صهیونسیتی با انتشار توییتی در حساب شخصی اش نوشت، دو اسیر اردنی پس از دو هفته اعتصاب غذای سخت در زندان های رژیم صهونیستی آزاد می شوند.

عضو پیشین کنست رژیم صهیونیستی از آزادی دو اسیر اردنی خبر داد

۱۵ آبان ۱۳۹۸

تهران – ایرنا – احمد الطیبی رییس "جنبش یکپارچه عربی برای تغییر" و عضو عرب پیشین کنست رژیم صهیونسیتی با انتشار توییتی در حساب شخصی اش نوشت، دو اسیر اردنی پس از دو هفته اعتصاب غذای سخت در زندان های رژیم صهونیستی آزاد می شوند.

"هبه البلدی" و "عبدالرحمن مرعی" دو تن از اسرای اردنی در زندان های رژیم صهیونیستی هستند که قرار است امروز و پس از دوهفته اعتصاب غذا و فشارهای اردن و جامعه بین الملل آزاد شوند.

این در حالی است که پیش تر برادر مرعی در حساب شخصی خود در فیسبوک اعلام کرد که برادرش ساعتی پیش آزاد شده است و خانواده وی در مرزهای اردن آماده استقبال از او هستند.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، رژیم صهیونیستی پیش تر سعی کرده بود تا با اجبار البلدی و مرعی آنان را از ادامه اعتصاب غذای خود باز دارد، اما به دلیل مقاومت این دو موفق به این کار نشد.

هبه البلدی به دلیل وخامت حال جسمی خود در طول دوران اعتصاب غذا چندین مرتبه به بیمارستان منتقل شد.

 البلدی از ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد سال جاری) هنگامی که سعی داشت با عبور از گذرگاه مرزی الکرامه (واقع در غرب اردن در کرانه باختری) در یک مراسم خانوداگی در "جنین" حضور یابد از سوی ماموران رژیم صهیونیستی دستگیر شد.

سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی از آن زمان تاکنون از آزادی وی سرباز زده و وی را در زندان های رژیم صهیونیستی بدون هیچ اتهامی زندانی کرده بود.

عبدالرحمن مرعی نیز که مبتلا به سرطان می باشد هشتم سپتامبر (۱۷ شهویور سال جاری) دستگیر شد، هنگامی که سعی داشت با عبور از گذرگاه مرزی الکرامه در یک مراسم عروسی خانوداگی در کرانه باختری شرکت کند، وی نیز بدون هیچ اتهامی اسیر زندان های رژیم صهیونیستی بود.

"هیات رسیدگی به امور اسیران فلسطینی" در گزارشی شمار فلسطینیان در بند رژیم صهیونیستی را ۶ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرده که در میان آنان ۲۳۰ کودک، حدود ۵۰ زن، ۵۰۰ زندانی بدون اتهام و یکهزار و ۸۰۰ بیمار دیده می‌شوند.

"مرکز پژوهشی اسیران فلسطین" نیز در گزارشی اعلام کرد که فقط در نیمه اول تابستان امسال، ۴۲۰ فلسطینی به دست مأموران و نظامیان رژیم صهیونیستی دستگیر شدند که در میان آن ها ۶۲ کودک و ۱۰ زن هستند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:437000!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)