|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/03]

عفو بین‌الملل: تخریب خانه‌های فلسطینیان جنایت جنگی است  

عفو بین‌الملل: تخریب خانه‌های فلسطینیان جنایت جنگی است

سازمان عفو بین‌الملل تأکید کرد، اقدام اسرائیل در تخریب خانه‌های فلسطینیان در قدس اشغالی نقض آشکار قوانین بین‌الملل است و این رژیم با این کار مرتکب جنایت جنگی است.

۰۱ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سما، سازمان عفو بین‌الملل، روز دوشنبه رویکرد سازمان‌یافته رژیم صهیونیستی برای کوچ اجباری جوامع فلسطینی را محکوم کرد.

سازمان عفو بین‌الملل در حساب کاربری خود در توییتر، نوشت: اقدام اسرائیل به تخریب خانه‌ها در محله «صور باهر» در شهرک «واد الحمص» نقض آشکار قوانین بین‌المللی محسوب می‌شود و آن بخشی از رویکرد هدفمند و عامدانه برای کوچاندن اجباری فلسطینیان در اراضی اشغالی است.

این سازمان خاطرنشان کرد، اسرائیل ده‌ها سال است که اقدامات سختگیرانه و نامناسبی را به بهانه امنیت، در پیش گرفته است تا سیطره خود را بر اراضی فلسطینی گسترش دهد و دست به کوچاندن فلسطینی‌ها از مناطقی بزند که اسرائیل، آن را راهبردی می‌داند. اسرائیل علاوه بر کوچ اجباری جوامع فلسطینی، ده‌ها هزار منازل را نیز به صورت غیر قانونی تخریب کرده است.

این سازمان در ادامه تأکید کرد، اسرائیل به جای تخریب خانه‌های فلسطینیان باید بخش‌هایی از دیوار موجود در داخل اراضی اشغالی فلسطین را ویران کند که نقض قوانین بین‌المللی محسوب می‌شود. کشورهای دیگر نیز بایستی اسرائیل را به منظور پاینبدی این رژیم به مسئولیت‌های خود به موجب قوانین حقوق بشر بین‌المللی و تضمین حمایت از فلسطینیان تحت حاکمیت این رژیم تحت فشار قرار دهند.

بیشتر بخوانید

الحوثی: تخریب منازل فلسطینیان جنایتی محکوم شده است

حزب‌الله: تخریب منازل فلسطینیان در قدس جنایت جنگی است

درخواست سازمان ملل از رژیم صهیونیستی برای توقف فوری تخریب منازل فلسطینیان

روز گذشته ارتش رژیم اشغالگر قدس تخریب 100 واحد مسکونی متعلق به فلسطینیان در محله وادی الحمص در جنوب قدس اشغالی را آغاز کرده است. «ولید عساف» رئیس‌«کمیته مقابله با دیوارکشی صهیونیستی و شهرک‌های صهیونیست‌نشین» در این خصوص به پایگاه خبری فلسطین الیوم گفته این عملیات بزرگترین جنایت جنگی است و پس از سال 1967 تا کنون بی‌سابقه بوده است.

انتهای پیام/

 

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:422216!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)