|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/09/21]

علمای لبنانی کنفرانس سازش «منامه» را محکوم کردند  

هیأت‌های علمای «بیروت» و «جبل عامل» لبنان کنفرانس منامه را برنامه آمریکا برای تحمیل سازش با رژیم صهیونیستی توصیف کردندو گفتند حضور یک شخصیت دینی لبنان در این نشست مغایر با اصول و قانون لبنان بود.

علمای لبنانی کنفرانس سازش «منامه» را محکوم کردند

۱۳۹۸/۹/۲۱

هیأت‌های علمای «بیروت» و «جبل عامل» لبنان کنفرانس منامه را برنامه آمریکا برای تحمیل سازش با رژیم صهیونیستی توصیف کردندو گفتند حضور یک شخصیت دینی لبنان در این نشست مغایر با اصول و قانون لبنان بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، هیأت علمای «بیروت» همه اشکال سازش با رژیم صهیونیستی را محکوم و آن را خیانت به همه فداکاری‌های ملت‌های منطقه و کوتاهی نسبت به حقوق آنها توصیف کرد و گفت که امت اسلامی نمی‌تواند با این غده سرطانی زندگی کند.

در بیانیه هئیت علمای بیروت برگزاری نشست منامه، لطمه به مسئله فلسطین و تلاشی بی امان برای نابودی تدریجی آن توصیف شده و آمده است: «ما معتقدیم چنین توطئه خیانت آمیزی دیر یا زود بر باد خواهد رفت.»

به نوشته وبگاه خبری «المیادین»، هیأت علمای لبنان حضور «علی الامین» شخصیت دینی لبنانی را هم در کنفرانس منامه محکوم کرد و افزود: «این امر توهین به مسئله اسلام است که هزاران  نفر به خاطر آن شهید شدند. کما اینکه مغایر با اصول، اخلاق و قانون لبنان است که همه اشکال عادی سازی را جرم می‌داند و مغایر با خظ مشی علما، مراجع و حوزه‌های علمیه و تاریخ جبل عامل و میراث مبارزاتی آن است.»

هیأت علمای «جبل عامل» لبنان هم با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد:« هرج و مرجی که نقشه آمریکا و صهیونیست برای منطقه است با کنفرانس‌های سازشی گره خورده که در کشورهایی عربی و اسلامی تحت عناوین فریبنده برگزار می‌شود و هدف اول و آخر آن تحمیل سازش با ملت‌های عربی است.»

در این بیانیه آمده است: «کنفرانس سازشی که در بحرین با هدف تقریب میان ادیان برگزار شد فقط برای تقریب به پروژه آمریکا و رژیم صهیونیستی از طریق عادی سازی با این رژیم است.»                     

هیأت علمای جبل عامل لبنان از همه آزادگان جهان عربی و اسلامی خواست مخالفت خود را با هر کنفرانس یا میزبانی و ارتباط برای عادی سازی با رژیم جنایتکار صهیونیستی اعلام کنند.

در این بیانیه تاکید شده است:«حضور علی الامین در کنفرانس منامه به معنای انحراف از ارزش‌های دینی و اسلامی و خروج از احکام حوزه دینی است که علمای آن در دفع نقشه‌های صهیونیست‌ها از زمان اشغالگری اسرائیل در فلسطین سهیم بودند.»

هیأت علمای جبل عامل لبنان از دولت لبنان خواست نسبت به هیچ فردی که در هر فعالیتی برای عادی سازی با رژیم صهیونیستی حضور دارد غفلت نکند، زیرا توهین به شهدای ارتش، ملت و مقاومت لبنان محسوب می‌شود.

«شلومو عمار» خاخام ارشد یهود به دعوت «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین در کنفرانس گفت‌وگوی ادیان در منامه شرکت کرده بود و با  پادشاه این کشور هم دیدار کرد.

در صفحه توئیتر وزارت خارجه رژیم صهیونیستی پس از این نشست آمده است: «اهالی خاورمیانه به صلح با اسرائیل و برقراری روابط خوب با آن علاقه مند هستند».

عمار در کنار چهره­‌های دینی کویت،‌ لبنان، ‌مصر، ‌اردن و دیگر کشورهای عربی و اسلامی در این کنفرانس شرکت کرده بود.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:439971!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)