|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/09/20]

علمای مسلمین: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرام است  

علمای مسلمین: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرام است

سه شنبه 20 آذر 1397

تهران – ایرنا – علمای یمن، فلسطین، عراق و لبنان هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را حرام و خیانت به مقدسات مسلمانان برشمردند.

به گزارش ایرنا، هیات ها و محافل علمایی یمن، فلسطین، عراق و لبنان در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که فلسطین مسئله اصلی و مرکزی امت اسلامی و معیار شناخت مومنان از منافقان و آزادگان از بردگان است.
آن ها آزادسازی مسجدالاقصی از اشغال صهیونیست ها را از اصلی ترین واجبات امت های اسلامی و عربی دانستند و اعلام کردند که موضوع فلسطین فقط متعلق به فلسطینیان یا اعراب نیست بلکه مسئله ای مربوط به همه مسلمانان است و باید مسئله اصلی و مرکزی باقی بماند.
علمای مسلمین عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را حرام و خیانتی بزرگ به مقدسات و حقوق اسلامی و خیانت به خون و روح شهدای راه آزادسازی فلسطین دانستند.
در بیانیه آمده است: علمای مسلمین همراهی و توطئه رژیم های حاکم کشورهای عربی و اسلامی و در راس آن ها رژیم های کشورهای عربی خلیج فارس در تلاش برای برقراری روابط با رژیم صهیونیستی را مخالف دین و سنت پیامبر گرامی (ص) و گناه بزرگی می دانند که این رژیم ها ننگ آن را تا روز قیامت بر دوش خواهند کشید.
علمای مسلمین با محکوم کردن همه توطئه هایی که برضد مسئله فلسطین درجریان است، از همه مسلمانان خواستند بیدار و هوشیار باشند و به حمایت از گروه های مقاومت بپردازند.
هیات های علمای یمن، فلسطین، عراق و لبنان مقاومت را تنها گزینه برای آزادسازی کامل خاک فلسطین از لوث رژیم صهیونیستی و رهایی مقدسات اسلامی از تسلط آمریکا و اسرائیل برشمردند.
آن ها همبستگی کامل خود را با گروه های مقاومت اسلامی در فلسطین اعلام کردند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:377045!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)