|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/19]

عون: جامعه جهانی خطر تهدیدات اسرائیل را درک کند/ابراز نگرانی از تحولات شمال سوریه  

عون: جامعه جهانی خطر تهدیدات اسرائیل را درک کند/ابراز نگرانی از تحولات شمال سوریه

رئیس جمهور لبنان تاکید کرد که لازم است جامعه بین المللی از تهدیدهای رژیم اسرائیل علیه ثبات و امنیت مرزهای لبنان را درک کند.

۱۸ مهر ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان، «میشل عون» در جریان دیدار روز ماری دی کارلو دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سیاسی در کاخ بعبدا در بیروت گفت: لبنان به اجرای قطعنامه 1701 شورای امنیت از زمان صدور آن در سال 2006 میلادی پایبند بوده است. این درحالی است که همزمان اسرائیل به تجاوزگری های  زمینی و هوایی و دریایی خود علیه لبنان ادامه داده است. آخرین مورد آن حمله با دو فروند پهپاد به منطقه ضاحیه در جنوب بیروت بود که اقدامی خطرناک از زمان برقراری آتش بس بعد از تجاوزگری تابستان سال 2006 میلادی به لبنان به شمار می رود.

وی افزود: اسرائیل همواره از سال 1978 تا کنون مبادرت به تجاوزگری به لبنان کرده است. لبنان حق مشروع خود را برای دفاع محفوظ می داند و امیدوار است که جامعه بین المللی خطر تهدید امنیت و ثبات در مرزهای لبنان از سوی اسرائیل را درک کند.

رئیس جمهور لبنان گفت: تحولات نظامی اخیر در مرز سوریه و ترکیه تحول خطرناکی درخصوص مسیر جنگ در سوریه است و لبنان تحولات آن را دنبال می کند؛ به این امید که پیامدی برای وحدت سوریه و وضعیت آوارگان سوری نداشته باشد که تبعات منفی حضور آنها در لبنان بر اوضاع این کشور رو به افزایش است.

وی افزود: مشکلات لبنان از افزایش شمار آوارگان سوری به سایر مشکلات لبنان ناشی از محاصره مالی و تحریم های بخش بانکی و به طور کلی اوضاع اقتصادی افزوده می شود. 

عون گفت: دولت لبنان یک سری اقدامات را در دست بررسی دارد که می تواند باعث فعال سازی اقتصاد ملی در همه بخش ها شود و پیش نویس بودجه نیز در بردارنده اصلاحاتی است که اعتماد داخلی و خارجی به وضعیت اقتصادی لبنان را تقویت می کند.

انتهای پیام/

 


خبرگزاری تسنیم

Parameter:433637!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)