|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
وزیر سابق دادگستری رژیم صهیونیستی؛
[1398/04/15]

غزه و حماس نقطه ضعف نتانیاهو در برابر احزاب چپ و راستی اسرائیلی است  

وزیر سابق دادگستری رژیم صهیونیستی؛

غزه و حماس نقطه ضعف نتانیاهو در برابر احزاب چپ و راستی اسرائیلی است

جمعه 14 تیر 1398

یک وزیر بازنشسته صهیونیستی گفت: به تازگی نخست وزیر اسرائیل انتقادات سختی را از سوی احزاب سیاسی داخلی اسرائیلی مبنی بر سکوت وی در برابر تحرکات حماس ضد اسرائیل دریافت کرده است.

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری عربی21، یک وزیر بازنشسته صهیونیستی گفت: به تازگی نخست وزیر اسرائیل انتقادات سختی را از سوی احزاب سیاسی داخلی اسرائیلی مبنی بر سکوت وی در برابر تحرکات حماس ضد اسرائیل دریافت کرده است.

در میان منتقدین سیاست های نتانیاهو نام "نفتالی بنت" و "اویگدور لیبرمن" دو وزیر سابق آموزش و پرورش و جنگ رژیم صهیونیستی  به چشم می خورد.

در همین رابطه، "یوسی بیلن" که سال ها در پست های مختلف حکومتی و کنست مانند وزارت دادگستری فعالیت داشته در مقاله ای که روزنامه صهیونیستی "اسرائیل الیوم" منتشر کرده می نویسد: تصور اینکه ما در حال حاضر چگونه در اسرائیل زندگی می کنیم واقعاً سخت است، 14 سال پیش "ارئیل شارون" نخست وزیر سابق اسرائیل تصمیم گرفت تا به صورت یک جانبه اوضاع سیاسی و بقیه مسائل نوارغزه را به طور کلی رها کند (بدون هیچ توافق زسمی با محمود عباس) و البته بدون اینکه حتی بداند چه اتفاقی بعد از آن قرار است رخ دهد.

براساس ادعای این سیاستمدار صهیونیستی، در ادامه این تصمیم شارون، حزب های چپ و راستی اسرائیلی وی را برای اجرایی کردن تصمیم اش حمایت کردند اما مدتی نگذشت که حماس وارد انتخابات رسمی غزه شد و کاملا اوضاع سیاسی غزه را بدست گرفت و این منطقه تبدیل به سکوی پرتاب موشک های مقاومت به اسرائیل شد امری که موجب شد تا سران اسرائیلی درباره تصمیم شان تجدید نظر کرده و محاصره سختی را بر غزه اعمال کنند. حماس نیز در پاسخ به این عمل تل آویو حجم حملات موشکی خود به مناطقه اسرائیلی را افزایش بخشید.

به عقیده وی اکنون اوضاع در میان فرماندهان نظامی و سران سیاسی حامی جبهه نتانیاهو بقدری آشفته است که صهیونیست ها برای شنیدن خبر آتش بس میان نیروهای حماس و ارتش اسرائیل به سخنگوی جنبش حماس گوش می سپارند، چراکه فرماندهان صهیونیستی در سکوت کامل در مقابل اقدامات متقابل حماس به سر می برند.

علاوه براین، نتانیاهو نیز برای جلوگیری از درگرفتن جنگی فاجعه بار میان ارتش اسرائیل و حماس و نتایج زیان بار آن در روند سیاسی وی بشدت از انجام اقدامات تحرک برانگیز ضد جنبش مقاومتی حماس می گریزد.

براساس گفته های یوسی بیلن، اکنون غزه نقطه ضعف آشکار نتانیاهو به حساب می آید که اجراب چپگرا و حتی راستگرا نیز از این موضوع غلیه وی استفاده می کنند.

به گزارش قدسنا،پیشتر "موشه یعلون" وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی در جریان بازدید از شورای منطقه ای اشکول گفت: وقت آن فرا رسیده که نتانیاهو را محدود کنیم، نخست وزیر باید در قبال وضعیت شهرک های نزدیک دیوار مرزی غزه در برابر حماس پاسخگو باشد.

ما به مناطق مرزی اطراف غزه آمده ایم تا بگوییم هرج و مرج کافی است و نتانیاهو باید به سیاست های خود پایان دهد، دولت وی به جای آنکه واکنشی سخت در برابر حماس نشان دهد و آنها را مجبور به پرداخت هزینه های زیاد در قبال اقداماتشان نماید از آنها حمایت می کند.

وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی تاکید کرد: دولت نتانیاهو با حماس مذاکره می کند و در مقابل آنها تسلیم شده است، نتانیاهو شهرک های مناطق همجوار غزه را رها کرده و سربازان و غیر نظامیانی که توسط حماس به گروگان گرفته شده اند را به فراموشی سپرده است. نخست وزیر اسرائیل تنها محکم سخن می گوید اما عملکرد ضعیفی دارد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:419038!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)