|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/08/27]

فراخوان هیئت ملی برای راهپیمایی‌ بازگشت جمعه آینده در غزه  

فراخوان هیئت ملی برای راهپیمایی‌ بازگشت جمعه آینده در غزه

هیئت ملی عالی راهپیمایی بازگشت خواستار ادامه راهپیمایی‌های بازگشت در شرق غزه شد.

۲۵ آبان ۱۳۹۷

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، هیئت ملی عالی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره بعد از راهپیمایی امروز جمعه بر ادامه راهپیمایی‌های مردمی و صلح‌آمیز در تمام چادرهای بازگشت در شرق نوار غزه تاکید کرد.

هیئت ملی راهپیمایی بازگشت از شهروندان غزه خواست که در راهپیمایی جمعه آینده تحت عنوان "مقاومت ما را متحد و پیروز می‌گرداند" شرکت کنند.

این هیئت اعلام کرد که عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی جنایت و خیانت است و ملت‌های عربی باید از طریق مخالفت با عادی‌سازی و محاکمه کسانی که خواستار عادی‌سازی هستند برای توسعه دامنه حمایت از ملت فلسطین و همچنین توسعه دایره فشار بر رژیم صهیونیستی و کشورهای حامی این رژیم تلاش کند.

هیئت ملی راهپیمایی بازگشت درباره تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه اعلام کرد: نبردی که گروه‌های مقاومت وارد آن شدند ثابت کرد که مقاومت آماده است و تجهیزات و امکانات خود را به منظور حمایت راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره توسعه می‌دهد.

وزارت بهداشت فلسطین امروز از زخمی شدن 40 شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در جریان برگزاری سی و چهارمین راهپیمایی بازگشت در شرق غزه خبر داد.‎

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه 30 مارس (10 فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند. آن‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر قطعنامه 194 شورای امنیت سازمان ملل تأکید کنند، قطعنامه‌ای که در بند 11 آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین‌شان اشاره می‌شود.

از ابتدای راهپیمایی‌های بازگشت تاکنون حدود 230 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و هزاران نفر نیز زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:361245!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)