|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/01]

فرانسه تخریب منازل فلسطینی‌ها توسط تل‌آویو را محکوم کرد  

فرانسه تخریب منازل فلسطینی‌ها توسط تل‌آویو را محکوم کرد

دوشنبه 31 تیر 1398

وزارت خارجه فرانسه اقدام تازه صهیونیست‌ها در تخریب گسترده منازل فلسطینیان در منطقه «وادی‌الحمص» را محکوم کرد.

فرانسه شامگاه دوشنبه به وقت تهران، اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب منازل فلسطینی‌ها در منطقه «وادی‌الحمص» واقع در شهر «صور باهر» در جنوب شرقی قدس اشغالی را محکوم کرد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «العربیه» وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که اقدام تازه (رژیم) اسرائیل یک رسم و روال خطرناک و ناقض قوانین بین‌ المللی است.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه بدین منظور آمده است: «فرانسه تخریب چندین ساختمان توسط ارتش اسرائیل در منطقه "وادی الحموس" در جنوب شرقی اورشلیم (قدس اشغالی) را محکوم می‌کند.»

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی صبح دوشنبه تخریب حدود 100 واحد مسکونی متعلق به فلسطینی‌ها در منطقه «وادی‌الحمص» در شهر «صور باهر» در جنوب شرق قدس اشغالی را آغاز کرد.

به گفته مقامات فلسطینی این اقدام بزرگترین عملیات تخریب از سال 1967 تاکنون است و قرار است این تخریب‌ها 225 واحد مسکونی دیگر را نیز شامل شود.

در بخش دیگر بیانیه وزارت خارجه فرانسه در این باره آمده است: «این تخریب‌ها برای اولین بار در منطقه‌ای که بر اساس توافقنامه‌های "اسلو" تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین بود، صورت گرفت. این اقدام‌ها نشان دهنده روال خطرناکی هستند که تهدید مستقیم علیه راه حل دو دولتی است.»

منطقه وادی‌الحمص که تحت کنترل تشکیلات خودگردان قرار دارد ماه گذشته نیز شاهد درگیری میان نظامیان رژیم صهیونیستی و جوانان فلسطینی بود که طی آن ده‌ها فلسطینی زخمی شدند.

«عدنان غیث» استاندار قدس در این زمینه گفت: «تخریب منازل در منطقه وادی‌الحمص به معنای واقعی کلمه جنایت جنگی است و رژیم اشغالگر به بهانه نزدیک بودن این منازل به دیوار حائل آن‌ها را تخریب می‌کند.»

 

العالم

Parameter:421920!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)