|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/11/10]

فرانسه درخواست از اسرائیل برای عدم حمله به لبنان را تکذیب کرد  

فرانسه درخواست از اسرائیل برای عدم حمله به لبنان را تکذیب کرد

چهارشنبه 10 بهمن 1397

وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که خبر درخواست پاریس از اسرائیل برای عدم حمله به لبنان قبل از تشکیل دولت این کشور صحت ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی النشره، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گزارش روزنامه معاریو درباره درخواست پاریس از اسرائیل برای عدم حمله به لبنان قبل از تشکیل دولت در این کشور را تکذیب کرد.

در بیانیه صادره از سفارت فرانسه در بیروت آمده است: فرانسه توجه ویژه‌ای به اوضاع لبنان دارد و امیدوار است دولت در این کشور هرچه‌سریع‌تر تشکیل شود. این یک مسئله ضروری برای تضمین حاکمیت، امنیت و ثبات لبنان در سایه بحران‌های منطقه است.

در این بیانیه تأکید شده است: ما امیدواریم که مقامات لبنان و شرکای بین المللی به تعهدات مربوط به کنفرانس اقتصادی سیدر و رم ۲ پایبند باشند و آن را به طور کامل اجرا کنند. فرانسه نیز به تعهدات خود پایبند است و از ارتش لبنان حمایت می‌کند. ما امیدواریم که همگان به قطعنامه‌های شورای امنیت عمل کنند. ما از پایبندی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل که برای حفظ آرامش در نوار مرزی لبنان و اسرائیل تلاش می‌کنند، قدردانی می‌کنیم.

اخیراً روزنامه معاریو نوشته بود که ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه و تعدادی از مسئولان فرانسوی از روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی در جریان سفرش به پاریس خواسته‌اند قبل از تشکیل دولت لبنان اسرائیل اقدام نظامی علیه این کشور انجام ندهد.

این روزنامه همچنین مدعی شده بود که فرانسه در اعتراض به فعالیت‌های نظامی حزب‌الله، کمک نظامی به ارتش لبنان را قطع و امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه سفر ماه فوریه‌اش به لبنان را لغو کرده است.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:385800!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)