|
|
0.0 (0)
اولین فصلنامه تخصصی بین المللی چند زبانه
[1397/07/04]

فصلنامه گفتمان راهبردی فلسطین شماره 1 + فایل PDF  

فصلنامه گفتمان راهبردی فلسطین

اولین فصلنامه تخصصی بین المللی چند زبانه

سال اول - شماره نخست - تابستان 1397 

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین 

به صاحب امتیازی مجلس شورای اسلامی

نخستین شماره از فصلنامه «گفتمان راهبردی فلسطین» منتشر شد + فایل PDF مقالات

این فصلنامه به صاحب امتیازی مجلس شورای اسلامی و مدیرمسئولی حسین امیرعبداللهیان به تازگی مجوز انتشار یافته و در این شماره با گفتاری از دکتر لاریجانی رئیس مجلس، اسماعیل هنیه رئیس جنبش حماس و شماری از نویسندگان ایرانی و خارجی منتشر شده است و با موضوع فلسطین و قدس به پنج زبان فارسی، عربی، انگلیسی،‌فرانسه و عبری منتشر شد.

در این شماره می خوانید:

1- لابی آیپک؛ موثرترین لابی در سیاست خاورمیانه ای آمریکا به قلم علیرضا کوهکن(استاد یار روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی)

2- دیپلماسی گفتمانی فلسطین و ظرفیت های نوین رسانه ای به قلم حسن بشیر (استاد دانشگاه امام صادق ع)

3- همه پرسی؛ حقیقت بین المللی برای واقعیت فلسطین به قلم الهام شریفی جبلی(کارشناس ارشد حقوق بین الملل دانشگاه شهید بهشتی)

4- نهادهای حقوق بین الملل؛ کارآمدی؟ به قلم مشترک مسعود اخوان فرد (عضو هیات علمی دانشگاه مالک اشتر) و سید مهدی چهل تنی(دانشجوی کارشناسی ارشدحقوق بین الملل)

5-انگاره های اعتقادی و دفاع از مقدسات اسلامی فلسطین به قلم  مهدی شکیبایی(کارشناس ارشد تاریخ ایران اسلامی و مدیرعامل خبرگزاری قدس)

6- ارتش رایانه ای اسراییل از طریق «شبکه آبی»چگونه عمل می کند؟ به قلم سویکا کلاین(ترجمه از عبری به فارسی)

و چندین مقاله دیگر به زبانهای انگلیسی،‌عبری، فزانسه و عربی ...

این فصلنامه در ابتدا به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص فلسطین پرداخته و سپس سرمقاله ای به قلم دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به رشته تحریر در آمده است. علاوه براین اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز با ارسال یادداشتی اختصاصی به زبان عربی به آخرین تحولات فلسطین پرداخته و راهکارهایی را برای برون رفت از این وضعیت ارائه کرده است.

مدیرمسئولی این فصلنامه جدید بر عهده دکتر حسین امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل و دبیرکل کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین است و سردبیری آن را محمد حسین سلطانی فرد برعهده دارد.

شماره نخست این نشریه در 240 صفحه منتشر شده است.

انتهای پیام/


 

 

این نشریه ازقوانین COPE (کمیته اخلاق در انتشار) پیروی می کند.

Parameter:355077!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)