|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در حوزه های ورزشی، کالا ، آکادمیک و فرهنگی طی یک هفته گذشته
[1398/07/01]

فعالیت اعضای جنبش تحریم علیه اسرائیل در پنج قاره دنیا چند برابر شد+ تصاویر  

در حوزه های ورزشی، کالا ، آکادمیک و فرهنگی طی یک هفته گذشته

فعالیت اعضای جنبش تحریم علیه اسرائیل در پنج قاره دنیا چند برابر شد+ تصاویر

دوشنبه 01 مهر 1398

شعبات جنبش تحریم در سراسر جهان همزمان با سالروز انتفاضه دوم فلسطینی ها فعالیت های خود را علیه رژیم صهیونیستی و تحریم این رژیم افزایش داده اند و این در حالی است که برخی کشورهای عربی و اسلامی برای عادی سازی روابط با اسراییل از هم سبقت می گیرند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) بر این اساس، جنبش تحریم در بلژیک  با صدور بیانیه ای از اعضای کنگره آمریکا خواست تا از لایحه ای که بر حق اعضای جنبش تحریم برای فعالیت علیه اسراییل تاکید می کند، حمایت نمایند. این جنبش اعلام کرد که فعالیت آنها در چارچوب حق ازادی بیانی است که در قانون اساسی آمریکا بر آن تاکید شده است.

همچنین جنبش تحریم شعبه نروژ نیز با صدور بیانیه ای از همه شوراهای این کشور خواست تا در حمایت از مردم فلسطین با حمایت از جنبش تحریم علیه جنایات اسراییل بر ضد مردم فلسطین اقدام نمایند.

از سوی دیگر اعضای ستاد همبستگی با فلسطین در شهر برایتون انگلیس نیز با برپایی تحصنی اعتراضی در این شهر نسبت به استمرار جنایت اسراییل علیه مردم فلسطین اعتراض کردند.

در کانادا ائتلاف کانادایی ها برای تحریم اسراییل از همه مردم این کشور خوایتند در انتخابات پیش رو به احزابی رای دهند که موافق با جنبش تحریم و حمایت از فلسطینی ها هستند.

شعبه مرکزی جنبش تحریم نیز در اجابت به دعوت سازمان عفو بین الملل مبنی بر تحریم شرکت tripadviso که در زمینه ترویج گردشگری در اسراییل فعالیت می کند اعلام کرد که از همه توان خود برای تحریم این شرکت در سراسر جهان بهره خواهد برد.

جنبش تحریم در بلفاست ایرلند شمالی نیز نسبت به فشار دولت آمریکا علیه اروپایی ها جهت کاهش فعالیت های اعضای جنبش جهانی تحریم ابراز انزجار کرد. دولت آمریکا از از دولت های اروپایی خواسته است با تصویب قوانینی فعالیت جنبش جهانی تحریم را جرم بدانند.

شاخه این جنبش در استرالیا نیز از اقدام در سلب جایزه نیلی زاکس از نویسنده پاکستانی خانم کامیلا شمسی به دلیل حمایت وی از جنبش تحریم ابراز انزجار کرد و آن را بی شرمانه توصیف نمود.

در همین حال که جنبش تحریم در کشورهای اروپا، آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی در حال فعالیت علیه اسراییل و در له اعراب و فلسطینی ها است مقامات مصری اما هماهنگ کننده این جنبش در مصر را بازداشت کردند. رامی شعث هفته گذشته در اقدامی که جنبش تحریم آن را تاسف بار خواند از سوی مقامات امنیتی مصر بازداشت و روانه زندان شد. جنبش جهانی تحریم خواستار آزادی فوری شعث شد.

اما در فلسطین، ستاد فلسطینی تحریم آکادمیک و فرهنگی از همه فعالان خواست تا در بخش دوم تلاش ها بر ضد شرکت های البسه و تجهیزات پزشکی پوما که از 26 اکتبر اینده آغاز خواهد شد مشارکت کنند تا این شرکت را وادار به پاین دادن به قرار داد خود با اتحادیه فوتبال اسراییل نمایند.

فعالیت شعبات دیگر جنبش تحریم در هفته گذشته در کشورهای فرانسه، مالزی، قطر، آفریقای جنوبی، اردن، کاردیف اسکاتلند، بحرین، کویت، ترکیه، ایرلند جنوبی و شیلی نیز آهنگ تندتری به خود گرفت و این شعبات با برپایی تحصن و صدور بیانیه نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها اعتراض کردند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:430875!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)