|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/28]

فلسطینی ها رئیس جمهوری جدید تونس را به غزه دعوت کردند  

فلسطینی ها رئیس جمهوری جدید تونس را به غزه دعوت کردند

یکشنبه 28 مهر 1398

تهران-ایرنا- هیات راهپیمایی‌ های بازگشت و شکست محاصره غزه روز شنبه قیس سعید رئیس جمهوری جدید تونس را به نوار غزه و مشارکت در راهپیمایی بازگشت علیه صهیونیست ها دعوت کرد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری «فلسطین الان»، فلسطینی ها در هفتاد و نهمین راهپیمایی بزرگ بازگشت و شکست محاصره غزه تحت عنوان « نه به عادی سازی»، با در دست داشتن تصویر قیس سعید، از مواضع او در مخالفت با عادی سازی روابط با اشغالگران اسرائیلی تقدیر کردند.

وی قبل از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، عادی سازی روابط با صهیونیست ها را «خیانت بزرگ» خواند و تاکید کرد ؛ کسی که به دنبال عادی سازی روابط با هر رژیم سرکش است باید محاکمه شود.

هیات ملی راهپیمایی های بازگشت و لغو محاصره غزه امروز سعید را به غزه و مشارکت در راهپیمایی های بازگشت دعوت کرد.

این  هیات روز گذشته نیز با صدور بیانیه ای موفقیت تونسی ها را در برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری و تحقق دموکراسی در این کشور تبریک گفت.

فلسطینی ها همچنین از مواضع رئیس جمهوری جدید تونس در مخالفتش با عادی سازی روابط با صهیونیست ها قدردانی کردند.

هزاران نفر از مردم غزه دیروز (جمعه) با شعار «جمعه نه به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی» در شرق این باریکه راهپیمایی کردند.

نظامیان صهیونیستی بشدت با تظاهرکنندگان برخورد کردند که منجر به زخمی شدن ۶۹ نفر شد.

به گزارش مرکز حقوق بشر فلسطینی، از آغاز راهپیمایی بزرگ بازگشت، تاکنون ۳۲۶ فلسطینی به ضرب گلوله ارتش رژیم صهیونیستی شهید شده اند.

راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت از ۳۰ مارس گذشته (۱۰ فروردین سال ۹۷)، جمعه هر هفته همچنان در طول نوار مرزی غزه با سرزمین‌های اشغالی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس و محاصره نوار غزه برگزار می‌ شود.

با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از کشورهای جهان مانند اتحادیه اروپا، با این حال و در اقدامی تحریک آمیز، سفارت آمریکا در روز ۲۴ اردیبهشت سال ۹۷ از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:435017!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)