|
|
0.0 (0)
گزارش خبری تحلیلی/
[1398/10/08]

فلسطین در سال 2019/ تداوم مقاومت و امیدواری به پایان دودستگی/ ادامه تجاوزگری صهیونیستها به فلسطینیان  

سال 2019 میلادی در حالی رو به پایان است که مقاومت و مبارزه بر ضد اشغالگری ادامه یافت و مردم فلسطین به ویژه در نوار غزه به پایان شکاف و دودستگی و تحقق وحدت ملی امیدوار شدند.

گزارش خبری تحلیلی/

فلسطین در سال 2019/ تداوم مقاومت و امیدواری به پایان دودستگی/ ادامه تجاوزگری صهیونیستها به فلسطینیان/ گستاخ تر شدن رژیمهای عربی در روند عادی سازی روابط با اشغالگران

یکشنبه 08 دی 1398

سال 2019 میلادی در حالی رو به پایان است که مقاومت و مبارزه بر ضد اشغالگری ادامه یافت و مردم فلسطین به ویژه در نوار غزه به پایان شکاف و دودستگی و تحقق وحدت ملی امیدوار شدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا)،در سال 2019 میلادی، درباره برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری و ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین توافق به دست آمد، اما بدون اینکه زمان آن مشخص شود، البته هم جنبش حماس و هم تشکیلات خودگردان بر ضرورت برگزاری انتخابات در تمام مناطق فلسطینی به ویژه قدس تاکید کرده اند. حماس تاکید کرده است بدون قدس، انتخاباتی وجود نخواهد شد. با این حال رژیم صهیونیستی درخواست تشکیلات خودگردان برای برگزاری انتخابات در قدس اشغالی را نادیده گرفته است.

همچنین در سال 2019 میلادی که رو به پایان است، راهپیمایی های بازگشت و شکستن محاصره نوار غزه در طول مرزهای شرقی غزه ادامه یافت که طی راهپیمایی هایی که در این سال برگزار شد، نظامیان صهیونیست به شرکت کنندگان در این راهپیمایی های مسالمت آمیز  با گلوله جنگی و گاز اشک آور حمله کردند که به شهات 110 نفر و زخمی شدن هزاران نفر منجر شد. در سال 2019 میلادی، رژیم صهیونیستی تعداد زیادی از خانه های فلسطینیان را ویران و آنها را آواره کرد. در کرانه باختری هم که شراره های مقاومت روشن بود، 36 فلسطینی به ضرب گلوله اشغالگران به شهادت رسیدند.

سال 2019 میلادی همچنین شاهد عملیات تروریستی رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن بهاء ابوالعطا از فرماندهان ارشد گردانهای قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در نوار غزه بود که البته این جنایت با پاسخ کوبنده مقاومت در موشک باران شهرک ها و مناطق صهیونیست نشین از جمله تل آویو بود به طوری که رژیم صهیونیستی سراسیمه به دامان مصر و سازمان ملل برای میانجی گری و توقف موشکباران پناه برد.

در آخرین ماه سال 2019 میلادی، هیئت بلندپایه ای از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) به ریاست اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی آن به کشورهای مصر، ترکیه، مالزی و قطر سفر کرد، شرکت این هیئت در نشست مهم سران کشورهای اسلامی در کوالالامپور و تاکید مهاتیر محمد نخست وزیر مالزی بر حمایت از مسئله فلسطین از جمله نکات قابل توجه در این نشست بود.

سال 2019 میلادی سال سختی برای اسیران دربند رژیم اشغالگر بود که به سبب محدودیت ها و تنگناهای شدیدی که اشغالگران ایجاد کردند، شرایط بسیار دشواری را سپری کردند، اعتصاب غذای اسیران در اعتراض به اقدامات سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی هم در این سال تداوم یافت.

کودکان فلسطینی هم در سال 2019 میلادی سال دشواری را سپری کرده و در معرض اقدامات تجاوزکارانه و بازداشت و جنایات مستمر اشغالگران قرار داشتند، این در حالی است که نهادهای حقوق بشری درباره افزایش نقض حقوق کودکان فلسطینی هشدار داده اند، اما رژیم صهیونیستی هرگز به آن اعتنایی نکرده است.

کودکان فلسطینی در سال 2019 میلادی هم در معرض شکنجه جسمی و روحی قرار گرفتند به طوری که عبدالناصر فروانه رئیس واحد مطالعات و جمع آوری اسناد در هیئت رسیدگی به امور اسیران فلسطینی گفت حدود 220 کودک فلسطینی در زندانهای اشغالگران قدس به سر می برند و شرایط سخت و دشواری را سپری می کنند.

فروانه افزود اشغالگران از ابتدای سال 2019 ، حدود 850 کودک را بازداشت کرده بودند. به گفته وی، کودکان فلسطینی در زندانهای اشغالگران در معرض شکنجه روحی و جسمی قرار دارند.

سال 2019 میلادی متاسفانه شاهد ادامه روند عادی سازی روابط میان برخی کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی بود و در این میان امارات و بحرین و عربستان گوی سبقت را از دیگران ربوده و به ویژه امارات که وزیر خارجه آن به صراحت به رژیم صهیونیستی به خاطر مراسم ویژه صهیونیستها تبریک گفت که خوشحالی اشغالگران را به دنبال داشت، همچنین هیئتهای صهیونیستی آشکارا و آزادانه و به دعوت رسمی رژیم امارات و البته بحرین به این کشورها سفر کردند و مورد استقبال گرم قرار گرفتند.

پایگاه خبری العهد تاکید کرده است در آستانه سال نو میلادی فلسطینیان امیدوار هستند که سال جدید سال پایان شکاف و دودستگی و تحقق وحدت و بازپس گیری حقوقشان از جمله تشکیل دولت مستقلشان باشد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:450876!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)