|
|
0.0 (0)
رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در دیدار با هیئت تونسی:
[1396/05/10]

فلسطین نماد مظلومیت در عالم است/ لزوم تلاش جدی برای تحقق هدف آزادی فلسطین  

رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در دیدار با هیئت تونسی:

فلسطین نماد مظلومیت در عالم است/ لزوم تلاش جدی برای تحقق هدف آزادی فلسطین

تاریخ خبر: 1396/05/10

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین،عصرروز یکشنبه 8 مردادماه هیاتی تونسی با دکتر زهرا مصطفوی رئیس و دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین دیدار و گفتگو کردند.
بر اساس این گزارش در ابتدای این نشست زهرا مصطفوی پس از خوشامد گویی گفت: خوشحال هستم که شما در رابطه با موضوع فلسطین کار می کنید. ما ایران را وطن دوم شما می دانیم و امیدوار هستیم شما هم ایران را وطن خودتان بدانید.
رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در ادامه افزود: در این سال ها نسبت به اوایل انقلاب بسیاری از مسائل حل شده است. البته مشکلات بیشماری هنوز باقی مانده است. اما ما تلاشمان را تا آنجایی که توان داشته ایم کرده ایم.
وی ادامه داد: مسئولین زیادی در جمعیت دفاع از ملت فلسطین آمدند و کار کردند تا بالاخره نوبت به بنده رسید. جمعیت دفاع از ملت فلسطین مورد توجه مقام معظم رهبری است. من در اوایلی که تصمیم بر این شد که چنین تشکلی ایجاد شود نزد رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران رفتم، ایشان این مسئولیت خطیر را بر عهده من گذاشتند و فرمودند شما بهتر از هر کسی می توانید این مسئولیت را بر عهده داشته باشید.
 رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در ادامه تاکید کرد: براندازی رژیم دیکتاتوری و غیر مردمی شاهنشاهی در ایران از ابتدا در تفکر و اندیشه حضرت امام (ره) بود. ایشان هر کاری که از دستشان بر می آمد برای نیل به هدف انجام دادند و از هیچ اقدامی فروگذار نبودند تا یک حکومت اسلامی و مردمی در ایران حاکم شود.
وی همچنین افزود: حضرت امام (ره) را به زندان انداختند. ایشان را تبعید کردند ولی ایشان دست از مبارزه و نیل به هدفشان که همانا  مبارزه به ظلم و ستم بود برنداشتند. پس باید برای رسیدن به هدف باید اقدام عملی کرد.
دختر حضرت امام (ره) در پایان تاکید کرد: حمایت ما از فلسطین و مسئله فلسطین همیشگی است. همگان باید بدانند که فلسطین یک نماد است و از این جهت فلسطین را انتخاب کرده ایم که نماد مظلومیت در عالم است. پس وقتی از مظلومیت فلسطین دفاع می کنیم از همه مظلومان عالم دفاع می کنیم و در برابر همه ظالمان عالم می ایستیم و ایستادگی می کنیم.

در ادامه این نشست «احمد کحلاوی» رئیس کمیته ملی تونس برای حمایت از مقاومت در ادامه این نشست گفت: در تونس مسئله فلسطین مسئله مرگ و حیات است، مسئله آینده و موضوعی سرنوشت ساز است. ما معتقدیم شکست دادن رژیم صهیونیستی شرط بقای ماست.
وی افزود: مقاومت در عقل و قلب ماست و تمام ایمان ماست. ما زمانی به امام خمینی (ره) علاقه مند شدیم که ایشان کلید سفارت رژیم اشغالگر قدس را به فلسطینی ها داد. و زمانی که تاکید کرد که ما دوست فلسطین و دشمن اسرائیل هستیم.
کحلاوی در پایان تاکید کرد: ما باید دست در دست یکدیگر دهیم و در برابر تروریسم صهیونیستی و تروریسم تکفیری-وهابی ایستادگی کنیم.
همچنین در ادامه این نشست «نجیب سلیم» عضو دفتر سیاسی حزب مبارزه ملی تونس تاکید کرد: حضور شما به عنوان دختر امام (ره) در راس جمعیت دفاع از ملت فلسطین بیانگر این مسئله است که جمهوری اسلامی ایران اهتمامی ویژه به مسئله فلسطین دارد.
 در ادامه این نشست «عبدالحمید علاقی» نویسنده و ادیب و فعال در زمینه ادبیات مقاومت گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مقاومت در سطح منطقه فاقد بعد معنوی بود. اما امام خمینی (ره) با پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ بعدی معنوی و روحانی به مقاومت در منطقه بخشید.
وی در ادامه تاکید کرد: ما در تونس این فرهنگ را دنبال می کنیم و در تلاش بر بعد معنوی مقاومت هستیم. امروز صهیونیسم و امپریالیسم آمریکایی در بدترین شرایط خود قرار دارند و باید از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

در ادامه این نشست «صلاح الدین الداودی» مدیر دفتر باب المغاربه تاکید نمود: در تونس همه تفکرات و تحرکات ما مبتنی بر زبان رژیم صهیونیستی است. تاکید ما بر این است که انتفاضه ملت فلسطین را پوشش دهیم. ما فلسطین را قطب نمای حرکت خود قرار دادیم.
در ادامه این نشست «توفیق حمادی» رئیس کمیته دفاع از حقوق بشر تونس گفت: انقلاب اسلامی ایران ندای مستضعفان جهان را بر علیه مستکبران در جهان سر داد. انقلاب اسلامی ایران با سرلوحه قرار دادن دفاع از مظلوم به مسئله فلسطین بعدی جهانی بخشید و آنرا مسئله مرکزی جهان اسلام قرار داد.
در ادامه این نشست «محفوظ الجراحی» از نویسندگان و شعرای برجسته تونسی بیان داشت: مقاومت قبل از اینکه در بعد مسلحانه مطرح شود دارای بعد فرهنگی است. ما در واقع باید بر فرهنگ مقاومت تاکید کنیم.

وی در ادامه با اشاره به لزوم تبادل فرهنگ مقاومت میان ایران و تونس افزود: هم اکنون فقط در برابر اسرائیل و غرب قرار نداریم. بلکه در برابر جبهه جدید با حضور اعراب خلیج فارس قرار گرفته ایم.
در ادامه این نشست «شمس الدین الرویسی» با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در ارتباط با شجاعت حضرت علی (ع) گفت: شما در ایران با کمک حزب الله لبنان و گروه های مقاومت توانستید ترجمه ای عملی از شجاعت و مقاومت اسلام در برابر جبهه کفار ارائه دهید.

 جمعیت دفاع از ملت فلسطین

Parameter:267003!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)