|
|
0.0 (0)
جمالی نوبندگانی تشریح کرد:
[1397/06/04]

فلسطین چگونه با طرح معامله قرن آمریکا مقابله کند؟  

جمالی نوبندگانی تشریح کرد:

فلسطین چگونه با طرح معامله قرن آمریکا مقابله کند؟

یکشنبه 04 شهریور 1397

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد فلسطینی ها برای مواجه با طرح معامله قرن باید از "دکترین مقابله به مثل" بهره ببرند تا فشار سیاسی بر صهیونیست ها افزایش یابد.

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به تلاش ترامپ برای اعلام کردن نخستین مرحله طرح "معامله قرن" در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: باید اذعان کرد آمریکایی ها و صهیونیست ها همواره در تلاش هستند که مسئله فلسطین و رهایی قدس به فراموشی سپرده شود از این رو ابتدا باید این مهم را در اذهان و افکار عمومی جهان زنده نگه داشت.

آمریکایی ها در مواجه با مسئله فلسطین منزوی هستند

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکثریت قاطع کشورهای دنیا در مواجه با مسئله فلسطین از مردم مظلوم این کشور دفاع می کنند، اظهار کرد: این مهم در حالیست که هر گاه مسئله ای بر خلاف مصالح اسرائیل در شورای امنیت سازمان ملل مطرح شده، آمریکایی ها به تنهایی آن را وتو کرده اند که بیانگر فشار افکار عمومی بر روی صهیونیست ها و انزواء ایالات متحده در این رابطه است.

وی با تاکید بر اینکه مجمع عمومی سازمان ملل فرصت خوبی برای دفاع از مردم فلسطین و طرح دغدغه ها در این خصوص است، ادامه داد: آمریکایی ها هیچ گاه در گذشته جرات بیان مسئله ای مانند معامله قرن را نداشتند اما متاسفانه با همراهی بن سلمان و برخی کشورهای عربی اقدام به جابجایی سفارتخانه‌شان از تلاویو به قدس کردند.

طرح معامله قرن ناموفق خواهد بود/مجمع عمومی سازمان ملل حتما واکنش منفی خواهد داشت

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه طرح معامله قرن ناموفق خواهد بود و مجمع عمومی سازمان ملل حتما با واکنش منفی پاسخ دندان شکنی به آمریکایی ها خواهد داد، تصریح کرد: در این میان نباید فراموش کرد که بیان اظهارات ضد آمریکایی نمی تواند به تنهایی راه به جایی ببرد از این رو باید از "دکترین مقابله به مثل" استفاده کرد.

لزوم تدام تظاهرات بازگشت برای افزایش فشار سیاسی بر صهیونیست ها

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها و صهیونیست ها هرگاه با واکنش مقابله ای مواجه شده اند دست از مواضع خود کشیده و عقب نشینی کرده اند، خاطرنشان کرد: بنابراین فلسطینی ها باید با ادامه تظاهرات بازگشت و اقدامات اعتراضی افکار عمومی دنیا را حساس کنند تا صهیونیست ها بر اساس فشار سیاسی از موضع خود عقب نشینی کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، دولت آمریکا نخستین مرحله از طرح موسوم به "معامله قرن" را در نشست آتی مجمع عمومی سازمان ملل اعلام می‌کند.

 

خبرگزاری خانه ملت

Parameter:353431!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)