|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/09/19]

قاووق: «معامله قرن» خطری مستقیم بر امنیت راهبردی لبنان است  

قاووق:

«معامله قرن» خطری مستقیم بر امنیت راهبردی لبنان است

۱۹ آذر ۱۳۹۷

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان از معامله قرن به عنوان خطری مستقیم بر امنیت راهبردی لبنان نام برد و مقاومت را در مقابله این معامله پیشاهنگ دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، شیخ «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان بیان کرد: بحران تشکیل دولت به ۲۰۰ روز از زمانی که نخست وزیر مامور تشکیل کابینه شده، رسیده است و روز به روز پیچیده تر می شود و به جای اینکه به راه حل نزدیک شویم از آن دور می شویم.

وی افزود: مشکل این است که سعد حریری نمی خواهد نتایج انتخابات که معادله جدیدی ایجاد کرده و سنی ها مستقل را به عنوان بخشی از معادله قرار داده- که نمی توان آنها را کنار زد یا نادیده گرفت- قبول کند. این حقی است که صندوق های رای برای سنی ها مستقل ایجاد کرده است و ما در حزب الله حامی حق آنها هستیم تا در دولت نماینده داشته باشند.

قاووق گفت: راهکاری که به نفع همه باشد وجود دارد. آیا وقت کُشی به مصلحت است؟

در ادامه این عضو حزب الله لبنان بیان کرد: مقاومت دژ محکمی در برابر هیمنه آمریکایی-اسرائیلی بر منطقه است. لبنان امروز دژی در برابر تهدیدات و تجاوزات اسرائیل است و این حالتی است که از سال ۱۹۸۴ شاهد آن نبوده ایم. اسرائیل می تواند به باج خواهی و تهدید کشورهای منطقه بپردازد اما در برابر معادلات مقاومت عاجز است زیرا مقاومت توان خود را اثبات کرده است.

وی تاکید کرد: عادی سازی روابط سعودی و کشورهای خلیج فارس با اسرائیل ننگی بر امت اسلامی و خطری برای فلسطین و امنیت عربی است. لبنان در مقابله با معامله قرن پیشاهنگ است به ویژه که این معامله قرن خطری مستقیم بر امنیت راهبردی لبنان است نه فقط به این خاطر که حق بازگشت فلسطینی ها را از بین می برد بلکه به خاطر اینکه اسرائیل را به تجاوزگری و طمع ورزی تشویق می کند.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:377006!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)